Pasaulio reitingo varžybos Vokietijoje

Sportinių šokių festivalio Vokietijos Brėmeno mieste metu vykusiose WDSF pasaulio reitingo varžybose gerai pasirodė Lietuvos šokėjai – laimėtas sidabro medalis ir užimtos finalinės vietos, o kai kurie pusfinaliai buvo itin lietuviški.

Jaunimo amžiaus grupėje 2-ąją vietą standartinių šokių programoje laimėjo Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Vilniaus “Ratuto”).

Šios grupės finale taip pat šoko dar dvi mūsų šalies poros. Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė (Vilniaus “DaVi”) užėmė 4-ąją vietą, o Augustas Lopeta ir Gabija Gumbrytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) – 6-ąją vietą.

Jaunimo grupės pusfinalyje šoko Maksim Sidelskij ir Alina Malenovskaja (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), kurie užėmė 10-ąją vietą, o Kipras Burneikis ir Patricija Kairytė (Kauno “Tvistas”) buvo 11-ti. Iš viso jaunimo standartinių šokių varžybose dalyvavo 25 poros.

Jaunių II amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių varžybose gerai pasirodė Mykolas Inta ir Fausta Rupšytė (Klaipėdos “Žuvėdra”). Finale jie užėmė 4-ąją vietą tarp 41 startavusio dueto. Grupės pusfinalyje šoko Elvinas Kovaliovas ir Gertė Pabrėžaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) bei buvo 11-ti.

Tuo tarpu į WDSF jaunimo Lotynų Amerikos šokių finalą iš Lietuvos pateko viena pora, tačiau pusfinalis buvo itin lietuviškas.

5-ąją vietą finale užėmė Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė, o pusfinalyje mūsų poros vietas išsidalino taip: 7-oji vieta – Karolis Čeburnis ir Lauryta Abramovaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), 8-oji vieta – Vakaris Bilčius ir Melani Bartosevič (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), 9-oji vieta – Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė, 10-ąją ir 11-ąją vietas pasidalino Kipras Burneikis ir Patricija Kairytė bei Augustas Lopeta ir Gabija Gumbrytė. Šioje grupėje startavo 39 duetai.

Jaunių II grupės standartinių šokių varžybų finale taip pat šoko vienas duetas iš Lietuvos, o pusfinalyje – dvi poros. 5-ąją vietą finale užėmė Adrian Donskich ir Ugnė Matukevičiūtė (Vilniaus “Cafe Latino”). 7-ti pusfinalyje buvo Mykolas Inta ir Fausta Rupšytė, o 11-ti – Yehor Boiko ir Eglė Čeburnytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Grupėje startavo 34 duetai.

Vos žingsnio iki finalo Vokietijoje pritrūko ir mūsų jaunių I grupės Lotynų Amerikos šokių atlikėjams Domui Lavinskui ir Kamilai Daniškevičiūtei (Vilniaus “Šokio technikos akademija”). Galutinėje įskaitoje jie užėmė 7-ąją vietą tarp 23 porų.

Varžybose Brėmene taip pat teisėjavo ir Lietuvos teisėjas Martynas Kūra.