Pasaulio reitingo varžybos Vupertalyje

Vokietijos Vupertalio mieste, kaip įprasta liepos mėnesio pradžioje, vyko WDSF reitingo varžybos. Įvairiose amžiaus grupėse čia dalyvavo nemažai Lietuvos šokėjų, kurių rezultatai tikrai nudžiugino.

Net dvi mūsų šalies poros pateko į WDSF jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių finalą. Edvardas Mašaro ir Gabija Lapševičiūtė (Vilniaus “Spindulys”) tapo grupės nugalėtojais, o Neidas Lenkaitis ir Izabelė Žymančiūtė (Kauno “Kaspinas”) iškovojo bronzą. Abiejų porų visi šokiai buvo įvertinti tomis vietomis, kokias jie užėmė ir galutinėje įskaitoje. Iš viso grupėje varžėsi 17 duetų.

N. Lenkaitis ir I. Žymančiūtė puikiai pasirodė jaunių II amžiaus grupės standartinių šokių varžybose. Čia pora pasipuošė auksu, laimėję visus penkis šokius. Grupėje startavo 8 duetai.

Nugalėtojų laurai Vupertalyje atiteko ir dar vienai mūsų šalies porai. Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija ir Kauno “Sūkurys”) tapo WDSF Rising Stars standartinių šokių programos aukso medalių savininkais, įveikę net 52 kitas poras. Šios grupės pusfinalyje šoko ir 12-ąją vietą jame iškovojo naujas duetas – Andrius Šleivys ir Vesta Šeflerytė (Kauno “Gintarėliai”).

A. Meška ir A. Rutkauskaitė iš Vokietijos taip pat parveža ir sidabrą, kurį laimėjo WDSF jaunimo iki 21 m. amžiaus grupės varžybose. A. Šleivys ir V. Šeflerytė šios grupės pusfinalyje buvo 8-ti. Iš viso jaunimo iki 21 m. amžiaus kategorijoje startavoi 16 porų.

WSDF suaugusiųjų standartinių šokių sportininkams buvo surengtas World Open kategorijos turnyras. Iš viso jame varžėsi 78 poros, o į finalą pateko ir 4-ąją vietą jame užėmė Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė (Kauno “Sūkurys” – Panevėžio “Rumba”). S. Seikauskas ir L. Norušaitė finale surinko 162.750 balo, į priekį praleisdami tik atitinkamai išsidėsčiusius D. Kolobov ir S. Busk iš Danijos, M. Bodini ir K. Charitonovaitę iš Italijos, M. Ilčiuką ir D. Grigore iš Rumunijos. Penktoji ir šeštoji vietos šiame finale atiteko italams L. Donato ir A. Diodati bei ukrainiečiams D. Yevtyeryev ir V. Dorofei.

Suaugusiųjų grupės ketvirtfinalyje 17-19 – ąją vietas su kitais sportininkais pasidalino E. Mašaro ir G. Lapševičiūtė, 21 – ąją užėmė A. Meška ir A. Rutkauskaitė, o 24 – ąją – A. Šleivys ir V. Šeflerytė.

WDSF senjorų I amžiaus grupės standartinių šokių finale 4-ąją vietą užėmė Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė (Kauno “Kaspinas”). Finale į priekį šokėjai praleido Vokietijos, Nyderlandų ir Čekijos sportininkus, aplenkė penktoje, šeštoje ir septintoje vietoje likusius Italijos ir Vokietijos duetus. Grupėje startavo 52 poros.

WDSF jaunių II amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių programoje geriausiai pasirodė Gustas Dovydaitis ir Greta Sokolnikaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Duetas pateko į varžybų finalą ir užėmė 5-ąją vietą. Prizines vietas šioje grupėje pasidalino Vokietijos ir Kipro šokėjai, o mūsų sportininkai aplenkė porą iš Ukrainos.

Šios amžiaus grupės pusfinalyje 8-ąją vietą užėmė Povilas Dovydaitis ir Emilija Karaliūtė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Iš viso grupėje varžėsi 23 poros.

Varžybose Vupertalyje teisėjavo gausi tarptautinė vertintojų brigada, tačiau Lietuvos teisėjo šį kartą nebuvo.