Lietuvos breiko ir hiphopo čempionatas: tiesiogiai portale LRT.LT!

Vis garsiau pasaulio gatvės šokių aikštelėse skambant mūsų šalies vardui, visi geriausieji Lietuvos šokėjai šį šeštadienį pasirodys gimtojoje šalyje. Kėdainių arenoje vyks 2023 m. Lietuvos breiko ir hiphopo čempionatas, kurį rengia Lietuvos sportinių šokių federacija bei jos Breiko ir Hiphopo lygos.

TIESIOGINĖS TRANSLIACIJOS NUORODA: https://www.lrt.lt/mediateka/tiesiogiai/live8

Prieš startą Lietuvoje ryškiausia šalies breiko žvaigždė, jaunoji šokėja Dominika Banevič – Bgirl Nicka teigė, kad namuose šokti visada smagu: „Nors šokdama visur jaučiuosi gerai, tačiau džiaugiuosi, kad Kėdainiuose visus susitiksiu ir džiaugiuosi, kad šiemet čempionate bus teisėjų iš užsienio.“

D. Banevič, kaip ir dar beveik 130 breiko šokėjų, šeštadienį čempionatą pradės atrankos turais, o nuo šešioliktuko vyks kovos. Medaliai bus išdalinti vaikų, jaunių, suaugusiųjų vaikinų ir merginų grupėse. Vaikinams ir merginoms po čempionato taip pat atiteks kelialapiai į pasaulio ir Europos čempionatus.

Be jokios abejonės, breiko mėgėjai aikštelėje išvys, kaip šokėjai atlieka visus šokio elementus: „Top rock“ – kai šokama stovint ir judesiai atliekama viršutine kūno dalimi, „Foot work“ – kai judesiai atliekami kojomis, rankoms ir kojoms liečiant grindis, „Power moves“ – kai atliekami akrobatiniai judesiai, įspūdingi sukiniai, „Freezes“ – kuomet demonstruojamos „sustingusios“ pozicijos.

Tuo tarpu Hiphopo lygos direktorius, pasaulio komandų hiphopo čempionas ir jau daugiau kaip 35-erius metus gatvės šokiais gyvenantis Dainius Žebrauskas – Skruzdėliukas Lietuvos čempionate prognozavo aukštą hiphopo šokėjų lygį ir stiprias tiek individualias kovas, tiek komandinius pasirodymus.

„Šokėjų lygis tikrai labai geras. Sakyčiau, net ne visi galintieji atvažiuoja, nes patekti į finalus nebus lengva. Dėl hiphopo Lietuvos čempionato medalių taip pat varžysis vaikai, jauniai ir jaunimas bei suaugusieji. Įtraukta ir mus labai džiuginanti grupė – mažyliai, kuriems ne daugiau kaip septyneri metai.“ – kalbėjo D. Žebrauskas.

Anot Hiphopo lygos direktoriaus, viena didžiausių šio čempionato naujovių bus ta, kad turnyrą tiesiogiai transliuos LSŠF informacinis partneris – portalas LRT.lt: „Iki šiol hiphopo varžybų tiesiogines transliacijas rodydavome tik savo bendruomenei, o šiais metais pasirodysime daug platesniam žiūrovų ratui. Tikiuosi, kad mūsų šokėjai sudomins ir sužavės visus, kurie net ir atsitiktinai įsijungs transliaciją.“

2023 m. Lietuvos breiko ir hiphopo čempionatas vyks gegužės 27 d. (šeštadienį) Kėdainių arenoje. Breiko varžybų finalai prasidės 19.00 val., hiphopo varžybų – 14.30 val. Visą turnyrą nuo pat atrankos turų 09.30 val. tiesiogiai transliuos portalas LRT.lt: http://www.LRT.lt

Nuotrauka: http://www.KirklysEvent.com