Sportinių šokių klubas “Ratuto” šventė 40-ąjį gimtadienį!

Šventinių renginių maratonas neaplenkė ir Vilniaus sportinių šokių klubo Ratuto – esami ir buvę klubo šokėjai, treneriai, bendruomenė minėjo 40-ąjį klubo gimtadienį – šventės metu netrūko nei šokių, nei muzikos, nei geros nuotaikos.

Kaip teigė klubo įkūrėjai bei treneriai Aušrelė ir Virginijus Visockai, per visus klubo gyvenimo metus progų pasidžiaugti ir pasididžiuoti būta labai daug. Todėl viskas sugulė į šventinės knygos puslapius – čia kviečiama susipažinti su klubo istorija, pasiekimais ir naujai sau keliamais iššūkiais!

<…> Vilniaus sportinių šokių studijos „Ratuto“ veiklos pradžia 1983 m. buvo labai sėkminga. Aušrelė ir Virginijus susipažino Klaipėdos universiteto menų fakultete. Studijuodami choreografiją, šoko „Žuvėdros“ sportinių šokių kolektyve, kurio vadovai – nusipelnę Lietuvos treneriai, Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai. Po studijų, atvykus į Vilnių, pavyko suburti talentingus, motyvuotus, darbščius šokėjus. Po kelerių nuoširdaus darbo metų, pasirodė pirmieji jaunų trenerių Aušrelės ir Virginijaus Visockų veiklos rezultatai ir šokėjai sėkmingai garsino Vilniaus ir Lietuvos vardą. Studijos šokėjai aktyviai dalyvavo miesto šventėse, šokių varžybose, koncertinėje veikloje, televizjos projektuose. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, nuo 1990 – ųjų, prasidėjo itin sėkmingas ir pergalingas „Ratuto“ studijos veiklos laikotarpis. Atsirado galimybė tobulintis užsienyje, bendradarbiauti su geriausiais pasaulio šokių pedagogais. „Ratuto“ studijos poros pasiekė gražių pergalių tarptautinėje arenoje. <…>

<…> Aušrelei ir Virginijui Visockams, 1997 metais už aukštus sportinius rezultatus ir indėlį, vystant šokių sportą, suteikti nusipelniusių Lietuvos sporto trenerių vardai ir trenerio eksperto kategorija. Studijoje nuo mažų dienų užaugo Eglė Visockaitė, kuri yra du kartus pasaulio Lotynų Amerikos šokių taurės laimėtoja, Europos ir pasaulio Lotynų Amerikos šokių čempionatų finalininkė. Per visą Lietuvos sportinių šokių istoriją tai aukščiausias rezultatas Lotynų Amerikos šokių programoje. Eglė sėkmingai papildė trenerių gretas ir dalinasi savo sukaupta patirtimi ir žiniomis su šokėjais. Baigusi mokslus Vilniaus universitete, į studijos veiklą aktyviai įsijungė ir antroji dukra Ugnė Jomantienė. Dirbant visai šeimai drauge, Visockams pavyko išplėsti veiklą ir sukurti viena lyderiaujančių šokių studijų Lietuvoje. Per daugelį metų studijoje išaugo daug aukšto sportinio meistriškumo porų, kurios sėkmingai atstovavo Lietuvai tarptautinėse šokių varžybose, Europos ir pasaulio čempionatuose. Studijos vadovai sukūrė metodinę sistemą, padedančią paruošti šokėją nuo mažų dienų iki aukščiausio lygio sportininko. „Ratuto” studija yra Lotynų Amerikos šokių programos lyderė Lietuvoje.
2019 metais šokių veikla persikėlė į naują, modernią šokių studiją. Be sportinių šokių studijoje dirba įvairių šokių žanrų profesionalai. Vyksta sportinių, gatvės, breiko, modernių šokių treniruotės. Šokti mokytis gali vaikai, paaugliai ir suaugę. Studijos vadovų tikslas sukurti tokią aplinką ir atmosferą, kurioje kiekvienas jaustųsi puikiai ir turėtų galimybę realizuoti save bei studijuoti šokio meną. <…>

Sveikiname klubo „Ratuto” įkūrėjus, visus trenerius, šokėjus, bendruomenę ir linkime ilgų bei sėkmingų gyvavimo metų!

Nuotrauka: Marius Norvaiša (ačiū!)