Vyriausybėje ir agentūroje: sveikinimai ir olimpinių žaidynių aptarimas

Šis laikas olimpinei vicečempionei Dominikai Banevič – Bgirl Nickai kupinas sveikinimų, prisiminimų, pagerbimų ir aptarimų. Penktadienį visų Lietuvos olimpiečių vardu ji kalbėjo Lietuvos Respublikos Vyriausybės salėje, nes čia buvo surengtas Paryžiaus olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse dalyvavusių sportininkų pagerbimo renginys, o dar keliomis dienomis anksčiau Nacionalinėje sporto agentūroje, taip pat dalyvaujant LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovams, buvo aptartas visas olimpinis laikotarpis.

Į kiek neįprastą maratoną įsisukusi D. Banevič – Bgirl Nicka teigė, kad visada yra svarbiausia išlikti savimi, mėgautis tuo, ką darai, žinoma, nepamirštant ir dėkingumo: “Esu dėkinga visai Lietuvai už visų sporto šakų palaikymą Paryžiuje!”

Vyriausybėje pagerbti Paryžiaus olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse dalyvavę Lietuvos sportininkai ir jų treneriai.

„Stebėdami Jus olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse, kas kartą jausdavome didžiulį malonumą ir pasididžiavimą, iki užkimimo skanduodami Jūsų ir Lietuvos vardus. Tikiuosi, kad pajutote mūsų palaikymą ir didelį norą, kad Jums pasisektų. Mintimis visi Lietuvoje kovojo kartu su Jumis, ir labai tikiuosi, kad tai suteikė Jums papildomos tvirtybės. Viliuosi, kad ir mes išmokome įvertinti kiekvieną pasirodymą, nesvarbu, ar jis iškovoja prizinę vietą ar ne. Linkiu didžiausios sėkmės kiekvienam iš Jūsų ir tegul pasirodymai Paryžiuje Jums primena, kokie šaunūs, stiprūs ir kantrūs profesionalai esate“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, savo kalboje padėkojusi sportininkams, jų treneriams, artimiesiems ir visiems prisidėjusiems prie olimpiečių ir paralimpiečių sportinio kelio.

Sportininkus, trenerius, sporto šakų nacionalinių federacijų ir kitų sporto organizacijų atstovus taip pat sveikino švietimo, mokslo ir sporto ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Kažin ar galime tinkamai įvertinti, nujausti, kiek iš tikro kainuoja sportininkams, jų artimiesiems, treneriams galimybė startuoti olimpiadoje ar paralimpiadoje ir galutinis rezultatas, pergalės, triumfo akimirkos, kuriomis mes visi džiaugiamės ir didžiuojamės. Jūs visi esate nugalėtojai, įveikę pirmiausia save ir patikėję savo galiomis. Nuoširdžiai dėkoju sportininkams, treneriams, jūsų šeimoms ir sporto šakų federacijoms, sporto organizacijoms. Sportininkų laimėjimai yra visų kryptingo, bendro darbo rezultatas“, – sveikindama sportininkus sakė ministrė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Pagerbimo šventėje sportininkų vardu pasisakė olimpinė vicečempionė Dominika Banevič (Bgirl Nicka) ir paralimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas Osvaldas Bareikis, trenerių – bronzą Paryžiuje iškovojusios vyrų 3×3 rinktinės vedlys Dainius Novickas, sportininkų artimųjų – baidarininkų Mindaugo ir Simono Maldonių mama Žiedūnė Maldonienė.

Sportininkams ir treneriams įteiktos Ministrės Pirmininkės ir švietimo, mokslo ir sporto ministrės padėkos bei specialiai šiai šventei menininkės Akvilės MagicDustė kurta iliustracija, atspindinti Paryžiaus žaidynių simbolius ir dvasią.

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovavo 51 sportininkas. Sidabro medalius pelnė disko metikas Mykolas Alekna ir breiko šokėja Dominika Banevič–Bgirl Nicka. bronzos medalius iškovojo irkluotoja Viktorija Senkutė ir vyrų trijulių krepšinio rinktinė, Iš viso 21 Lietuvos sportininkas olimpinėse žaidynėse užėmė 1–8 vietas, o net 31 Lietuvai atstovavusiam sportininkui Paryžiaus žaidynės buvo pirmosios karjeros olimpinės žaidynės.

Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse dalyvavo 9 sportininkai, kurie varžėsi keturių individualių sporto šakų varžybose. Dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis Lietuvai iškovojo bronzos medalį, 7 sportininkai žaidynėse užėmė 1–10 vietas.

Nuo 2019 metų valstybės finansavimas bendrai sportui išaugo nuo 42 iki 73 milijonų eurų. Aukšto meistriškumo sportas finansuotas net 2,5 karto daugiau, o sporto šakų federacijų ir negalią turinčių asmenų vadovaujančioms sporto organizacijoms kasmetinėms aukšto meistriškumo sporto programoms įgyvendinti 2019–2024 metais skirta trigubai daugiau lėšų – nuo beveik 7 mln. 2019 m. iki 20 mln. eurų šiemet.

Susitikimuose su sporto šakų federacijomis – Paryžiaus žaidynių aptarimas

Nacionalinė sporto agentūra pradėjo susitikimus su strateginių sporto šakų ar sportininkus į Paryžiaus žaidynes delegavusiomis federacijomis. Tikslas aptarti Paryžiaus olimpinių žaidynių rezultatus, pagrindinius pasirengimo svarbiausiam ketverių metų renginiui privalumus ir iššūkius.

Tarp pakviestų sporto organizacijų ir Lietuvos sportinių šokių federacija. Susitikime dalyvavo sidabro medalį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse laimėjusi Dominika Banevič (Bgirl Nicka), jos mama Alina Banevič, federacijos prezidentas Gintaras Skorupskas, generalinė sekretorė Diana Gornatkevičienė, taip pat Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Nacionalinės sporto agentūros atstovai.

D. Banevič džiaugėsi, kad pasirengimas Paryžiaus olimpinėms žaidynėms buvo kokybiškas ir be trikdžių. Valstybės stipendija ir pasirengimui skirtos lėšos, pasak sportininkės, suteikė galimybę vykti į žaidynėms be psichologinės įtampos ir leido mėgauti tuo, ką ji myli – breiku.

„Kas man asmeniškai padėjo, tai sporto psichologo pagalba, nes psichologiškai buvo labai sunku paskutinėmis savaitėmis prieš olimpines žaidynes. Dirbu su Andriumi, jis man labai padėjo – susiskambindavome, padėjo ir tai, kad gyvai susitikome pas mane salėje. Šis žmogus padėjo sutvarkyti mintis, kad svarbiausia ne lūkestis laimėti, o pasimėgavimas darant tai, ką myliu. Važiavau į olimpines žaidynes ne tiesiog laimėti medalį, o padaryti tai, ką moku geriausiai ir pasimėgauti. Aišku, taip pat turėjau ir kineziterapeutą, ir fizinio rengimo trenerį, turėjome treniruočių stovyklas, mokytojus, kurių reikėjo. Visas pasiruošimas vyko tikrai sklandžiai ir nieko netrūko. Viskas buvo tobula“, – kalbėjo D. Banevič.

Beveik dvejus metus D. Banevič gauna ir valstybės stipendiją, už laimėjimus jai skiriamos valstybės premijos.

„Mūsų komanda – aš ir Nicka. Jeigu mums kažko reikia, iškart pasitariame ir skambiname Dianai (Lietuvos sportinių šokių federacijos generalinė sekretorė, aut. past.) ir viską susitvarkome. Beveik dvejus metus turime salę, kurioje Nicka gali treniruotis. Labai padėjo ir gaunama valstybės stipendija. Tikrai neturime jokių pretenzijų”, – per susitikimą sakė A. Banevič.

Nacionalinės sporto agentūros direktorius Mindaugas Špokas pabrėžė, kad labai svarbu apie sportininkų patirtis ir lūkesčius dėl ateities išgirsti iš pirmų lūpų:

„Nickos medalis Paryžiuje – didis pasiekimas Lietuvai. Didžiuojamės šia motyvacija trykštančia dukters ir mamos komanda. Kartu su federacija šiandien jos patvirtino, kad per pasirengimą žaidynėms nieko netrūko. Asmeniškai žaviuosi Nicka – būdama septyniolikos ji rodo brandą, kuri ir yra reikalinga aukščiausio lygio sportininkams.“

Per šią savaitę Nacionalinė sporto agentūra susitiko su dar 7 sporto šakų federacijomis ir organizacijomis – gimnastikos, šiuolaikinės penkiakovės, baidarių ir kanojų irklavimo, imtynių, lengvosios atletikos, bokso ir tinklinio. Susitikimai bus tęsiami kitą savaitę.

Parengta pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Nacionalinės sporto agentūros, Lietuvos sportinių šokių federacijos medžiagą – dėkojame visiems!

Nuotrauka: Laima Penek / LRT.