WDSF pasaulio reitingo varžybos Palangoje

Savaitgalį Palangoje vyko tarptautinis sportinių šokių turnyras “Baltic Open Championships 2022”. Jo metu šokėjai varžėsi tiek dėl pasaulio reitingo taškų, tiek dėl Lietuvos reitingo taškų.

WDSF pasaulio reitingo varžybos surengtos suaugusiųjų, jaunimo ir jaunių II amžiaus grupių sportininkams, kurie jėgas galėjo išbandyti ir standartinių, ir Lotynų Amerikos šokių programose.

Daugiausiai mūsų šalies porų šoko jaunimo grupių finaluose. Standartinių šokių programos nugalėtojais šioje amžiaus grupėje tapo Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos “Žingsnis” – Vilniaus “Ratuto”). Trečiąją vietą šioje kategorijoje užėmė Nojus Karka ir Sofia Ptchelintzev (Vilniaus “DaVi”). Ketvirtoji vieta atiteko Pijui Palskiui ir Ugnei Makarskaitei (Panevėžio “Rumba” – Kauno “Sūkurys”). Iš viso grupėje varžėsi 16 duetų.

Grupės pusfinalyje taip pat šoko: K. Burneikis ir L. Samajauskaitė (7 vieta), A. Kuoga ir E. Abdellaoui (8-9 vieta), Nojus Grinskis ir Ieva Grybauskaitė (11 vieta; Kauno “Sūkurys”), Matas Jasinevičius ir Liepa Rudnickaitė (12 vieta; Vilniaus “Šokio technikos akademija”).

Jaunimo Lotynų Amerikos šokių programos finale šoko net keturios Lietuvos poros. Sidabro medaliai atiteko K. Kūrai ir E. G. Valiūnaitei. Ketvirtąją vietą iškovojo Kipras Burneikis ir Liepa Samajauskaitė (Kauno “Tvistas” – Vilniaus “DaVi”), penktąją – Aivaras Kuoga ir Eliza Abdellaoui (Kauno “Sūkurys”), šeštąją – Mykolas Rimkus ir Enrika Jankūnaitė (Gargždų “Rolina”). Grupės nugalėtojais tapo šokėjai iš Latvijos – A. Plakitins ir N. Vorobjova. Iš viso varžybose startavo 21 pora.

Grupės pusfinalyje 9 – 11 vietos išsidėstė atitinkamai taip: M. Jasinevičius ir L. Rudnickaitė, P. Palskys ir U. Makarskaitė, Augustas Lopeta ir Gabija Gumbrytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija).

Jaunių II amžiaus grupės finaluose Lietuvos šokėjai gerai pasirodė tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių programose.

Lotynų Amerikos šokių kategorijoje sidabras atiteko Kristupui Mlinskui ir Emilijai Ulčinaitei (Klaipėdos “Žingsnis”). Ketvirtąją vietą užėmė Gustas Beinoras ir Vėja Beniušytė (Šiaulių “Šypsena”). Šeštoji vieta atiteko Gustui Dovydaičiui ir Gretai Sokolninkaitei (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Grupėje nugalėjo taip pat Latvijos šokėjai R. Krivins ir M. Golubeva. Iš viso čia varžėsi 20 porų.

Grupės pusfinalyje 11 – 12 vietas pasidalino Kajus Astrauskas ir Kamilė Tkačenko (Klaipėdos “Žingsnis”) bei Mykolas Inta ir Fausta Rupšytė (Klaipėdos “Žuvėdra”).

Šios amžiaus grupės standartinių šokių finale ketvirtąją vietą užėmė G. Beinoras ir V. Beniušytė, o penktąją – K. Mlinskas ir E. Ulčinaitė. Medalius čia išsidalino trys Latvijos duetai, o nugalėtojais ir vėl tapo R. Krivins ir M. Golubeva (tarp 24 startavusių porų).

Grupės pusfinalyje M. Inta ir F. Rupšytė buvo aštunti, o Mindaugas Tomas Gylys ir Marija Ravinskaitė (Vilniaus “DaVi”) – devinti.

Suaugusiųjų standartinių šokių programos finale šoko Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė (Vilniaus “Juventos”). Galutinėje įskaitoje tarp 18 startavusių porų jie užėmė penktąją vietą. Suaugusiųjų grupės nugalėtojais tapo M. Abelis ir A. Galkina iš Estijos.

Grupės pusfinalyje Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija – Kauno “Sūkurys”) užėmė dešimtąją vietą, o Domas Jakubauskas ir Gabija Damašiūtė (Kauno “Danza M”) – dvyliktąją.

Suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių programoje Lietuvos šokėjai pasidalino vietas pusfinalyje: Mattia Gagnone ir Justinai Jurkoit (Vilniaus “Ratuto”) kartu su sportininkais iš Vietnamo atiteko 8-9 vieta, o Domantui Mūrui ir Ievai Matulevičiūtei (Kauno “Žiburys”) – 12-oji. Grupės auksu pasipuošė Estijos šokėjai – K. Gorodilovas ir P. Figurenko. Čia iš viso varžėsi 24 duetai.

Pasaulio reitingo grupių varžybose Palangoje teisėjavo vertintojai iš Armėnijos, Estijos, Italijos, Izraelio, Latvijos, Lenkijos, Nyderlandų, Rumunijos, Sakartvelo, Suomijos, Vietnamo ir Vokietijos. Varžybas rengė sportinių šokių klubas “Žingsnis”, kartu su Lietuvos ir pasaulio sportinių šokių federacijomis.