Auksinėmis sporto žvaigždėmis tapusių jaunųjų šokėjų tikslas – pasaulio čempionų titulas

Apdovanojimus jau gavo Lietuvos jaunųjų sportininkų ir sportininkių apdovanojimų „100 sporto žvaigždžių“, organizuojamų LRT ir Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS), pirmojo auksinio 10-uko sportininkai. Tarp jų atsidūrė ir jaunieji sportinių šokių atstovai – Gabija Vilčiauskaitė ir Matas Puplevičius. 

Šokėjų pora tvirtino, kad tokio įvertinimo jie nesitikėjo.

„Nieko nesitikėjome, labai esame nustebę, dėl to, kad čia esame“, – teigė G. Vilčiauskaitė.

„Tikrai labai smagu, kad patekome į auksinį dešimtuką, labai džiaugiamės, sakome ačiū tiems, kas už mus balsavo“, – tvirtino M. Puplevičius.

Praėję metai jauniesiems šokėjams buvo tikrai sėkmingi.

2023 m. Matas Puplevičius ir Gabija Vilčiauskaitė po pergalės jaunių II amžiaus grupės Lietuvos standartinių šokių čempionate atstovavo šaliai šios kategorijos pasaulio čempionate.

Jame šokėjai iškovojo bronzos medalius tarp penkiasdešimt keturių stipriausių šios amžiaus grupės planetos šokėjų porų, o metus baigė būdami tarp pasaulio reitingo lentelės lyderių.

Šokėjai neslepia, kad jų ambicijos tikrai yra didelės.

„Norėtume tapti suaugusiųjų grupės daugkartiniais pasaulio čempionais“, – teigė M. Puplevičius.

Šokėjų porą treniruoja legendiniai Evaldas ir Ieva Sodeikos, o ir patys G. Vilčiauskaitė ir M. Puplevičius tvirtina, kad sekti jų pėdomis yra didelis įkvėpimas.

„Iš pradžių viskas prasidėjo per savus. Pradėjau lankyti šį sportą, išsiugdžiau aistrą šiam sportui. Susipažinau su vis daugiau žmonių, treneriais, Sodeikomis. Tie treneriai labai įkvepia matant, kaip jie gali viską atlikti šioje sporto šakoje. Norėčiau siekti, augti vis daugiau ir daryti geriau“, – kalbėjo M. Puplevičius.

„Mane atvedė tėvai, buvau pas tėvų pažįstamą trenerę Editą. Ji paskatino mane toliau šokti, toliau pradėjome ir pas Evaldą treniruotis, tad noriu ir toliau siekti savo tikslų“, – teigė G. Vilčiauskaitė.

„100 sporto žvaigždžių“ rinkimai organizuojami siekiant pagerbti geriausius 2023 metų jaunuosius sportininkus ir atkreipti dėmesį į lietuvių pasiekimus įvairiose sporto šakose. Geriausius sportininkus ir sportininkes išrinko sporto gerbėjai (1/3 balsų) ir speciali rinkimų komisija (2/3 balsų). Kaip ir kasmet, savo kandidatus rinkimams (vieną vaikiną iš bet kurios jaunučių, jaunių arba jaunimo amžiaus grupės ir vieną merginą iš bet kurios jaunučių, jaunių arba jaunimo amžiaus grupės) siūlė Lietuvos sporto federacijos.

Tekstas: Martynas Nesavas/LRT. Nuotrauka: Alfredas Pliadis/sportas24.lt (ačiū!)