Lietuvos rinktinių stovyklos

Praėjusį savaitgalį, gegužės 26 – 28 dienomis, Druskininkuose rinkosi Lietuvos nacionalinės rinktinės nariai, o du artėjančius savaitgalius galimybes pagilinti žinias bei patobulinti savo įgūdžius turės breiko šokėjai (birželio 10 – 12 dienomis Anykščiuose) ir Lietuvos reitingo rinktinės nariai (birželio 18 d. Klaipėdoje).

Druskininkuose susirinkę aukščiausias vietas 2023 m. Lietuvos standartinių, Lotynų Amerikos ir 10 šokių disciplinų čempionatuose užėmę sportininkai dirbo individualiose pamokose, dalyvavo grupiniuose šokių seminaruose ir klausė paskaitų.

Kaip sakė LSŠF VK narys, nacionalinių rinktinių kuratorius Rolandas Burneikis, rengiant šią stovyklą, kaip ir kiekvieną kartą svarbiausia buvo parinkti gerus trenerius: “Džiaugiuosi, kad dirbo aukščiausios klasės specialistai. Iš Italijos atvyko Michele Bonsignori, iš Nyderlandų – Mirjam Zvijsen, o iš Lietuvos kolegų dirbo Eglė Visockaitė-Damaševičienė bei Ieva ir Evaldas Sodeikos.”

Pirmą kartą tokio pobūdžio treniruočių stovykloje buvo matuojamas ir fizinis sportininkų pajėgumas – veikė mobili sporto tyrimų laboratorija. “Mūsų federacijos partneriai, Lietuvos sporto universitetas, suteikė galimybę visiems stovyklos dalyviams testuotis šioje laboratorijoje. Tyrėjų komanda dar išanalizuos bei apibendrins visus duomenis, o mes pasidalinsime išvadomis ir su šokėjais, ir su treneriais; žinoma, gauta informacija bus pagrindas ir mums federacijoje toliau tinkamai planuoti sportininkų ugdymą. Bet jau ir kai kurie pirminiai tyrimų duomenus nudžiugino.” – kalbėjo R. Burneikis.

Stovyklos metu sportininkams reikalingą informaciją pristatė ir Lietuvos antidopingo agentūros komanda. Gabija Mikulevičienė ir Dalia Motėjūnaitė pakvietė šokėjus labai atidžiai domėtis antidopingo klausimais, nes galimybių netinkamai įvertinti aplinkybes šiais klausimais yra nemažai. “Visi sportininkai, o kartu ir šokėjai, šia informacija domisi per mažai. Susiduriame ir su gana atmestinu požiūriu, tarsi “manimi niekas nesidomės, tai aš ir nesirūpinu”… Tad dažnai sportininkai patiria neigiamas pasekmes iš mūsų agentūros pusės ne todėl, kad sąmoningai vartojo dopingą, bet tiesiog turėjo per mažai rūpestingumo.” – teigė specialistės.

Baigiantis treniruotėms, R. Burneikis informavo, kad tikimasi jog panašaus formato stovyklas panašiu metu ir toje pačioje vietoje planuojama organizuoti ir ateityje, o artimiausiu metu – jau rugsėjo mėnesį 0 nacionalinės rinktinės nariai vėl bus kviečiami treniruotis Birštone.

LSŠF dėkoja visiems stovyklos organizatoriams, treneriams, lektoriams ir dalyviams.

Taip pat primename, kad šiuo metu (iki birželio 13 d.) vyksta registracija į birželio 18 d. Lietuvos reitingo rinktinės stovyklą Klaipėdoje bei į birželio 10 – 12 d. Olimpinę breiko stovyklą Anykščiuose.