Baigėsi keturias dienas trukusi Lietuvos nacionalinės rinktinės stovykla

Prieš pat naujojo sezono pradžią – rugpjūčio 27 – 30 dienomis – vyko pagrindinė Lietuvos nacionalinės sportinių šokių rinktinės stovykla. Joje dalyvauti buvo pakviesti 2021-ųjų metų Lietuvos čempionatų finalininkai, o su poromis dirbo užsienio ir mūsų šalies treneriai.

„Į Lietuvos nacionalinės rinktinės stovyklą pakvietėme geriausiai 2021 m. Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionatuose pasirodžiusias poras – medalininkus ir finalininkus. Stovyklos tikslas – padėti mūsų šaliai atstovausiančioms poroms pasiruošti artėjantiems pasaulio ir Europos čempionatams, į kuriuos pradedame deleguoti sportininkus nuo jaunių II, jaunimo, suaugusiųjų iki senjorų amžiaus grupių .“ – kalbėjo LSŠF vykdomojo komiteto narys, atsakingas už rinktines Rolandas Burneikis.

Su standartinius šokius atliekančiais šokėjais dirbo treneris iš Italijos Pietro Braga. Jis negailėjo gerų žodžių visiems Lietuvos sportininkams ir drąsiai teigė, kad vos po trijų savaičių įvyksiančiam Pasaulio suaugusiųjų standartinių šokių čempionatui Čekijoje yra pasirengusios abi mūsų šalies poros: Evaldas ir Ieva Sodeikos bei Georgijus Kalašnikovas ir Domilė Šemeškevičiūtė.

Lotynų Amerikos šokių sportininkai dirbo su iš Vokietijos atvykusiu treneriu Jurgen’u Neudeck’u. Kaip ir P. Braga, taip ir J. Neudeck’as treniruočių metu akcentavo muzikalumo svarbą šokyje, natūralias kūno koordinacijas, nemažai dėmesio skyrė partnerystės temai.

Svarbu pabrėžti, kad stovykla įvyko ir prieš artėjantį Lietuvos 10 šokių čempionatą. Jo metu suaugusiųjų čempionų titulą iškovojęs duetas iš karto bus deleguojamas taip pat į dar rugsėjo mėnesį Ukrainoje įvyksiantį Europos 10 šokių čempionatą.

Džiugu, kad kartu su užsienio treneriais jau kelis kartus iš eilės dirbti su Lietuvos rinktinėmis prisijungė ir mūsų šalies treneriai. Individualias standartinių šokių treniruotes vedė Lina Chatkevičiūtė ir Veronika Golodneva, o Lotynų Amerikos šokių – Eglė Visockaitė Damaševičienė ir Gintaras Svistunavičius.

Dar viena, tačiau jau jaunesniosios – rezervinės – rinktinės stovykla planuojama dar šį rudenį – lapkričio mėnesį.

Stovyklos organizatoriai maloniai prašo visų rinktinėje dalyvavusių porų bei jų trenerių LSŠF tinklapyje (dancesport.lt pagrindinėje skiltyje šalia registracijos formos) užpildyti apklausos anketą. Anketa yra anoniminė ir dalyvių atsakymai labai padės ateityje rengiant efektyvias treniruočių stovyklas.

LSŠF ypatingai džiaugiasi, kad renginys dalyviams buvo nemokamas. Šias veiklas finansuoja LSŠF ir LR Sporto rėmimo fondas (pagal projektą „Šokių trenerių, teisėjų, sportininkų, besidominčių visuomenės narių kvalifikacijos tobulinimas“ Nr. SRF-KT-2019-1-0028, bendrai finansuojamą LSŠF ir LR Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas).