Bgirl Nickos pergalė Japonijoje!

Sekmadienio popietę Lietuvos laiku ir visai vakarop Japonijos laiku Tokijuje paaiškėjo „Undisputed Masters“ serijos breiko varžybų nugalėtojai. Merginų grupėje triumfavo Lietuvos breikerė Dominika Banevič – Bgirl Nicka. „Undisputed Masters“ varžybas ji laimėjo trečią kartą: anksčiau tą buvo padariusi 2023 m. taip pat Tokijuje ir 2022 m. Londone.

Šį kartą Tokijuje merginų grupėje startavo 39 šokėjos, tarp kurių netrūko breiko žvaigždžių. Nepaisant to, sušokus finalines kovas, garsiausiai skambėjo Dominikos Banevič – Bgirl Nickos vardas. Lietuvos sportininkei nepritrūko nei pasiruošimo, nei sėkmės.

Finalinės grupės pusfinalyje Bgirl Nicka įveikė aikštelės šeimininkę Ami Yuasa – Bgirl Ami, kuri neabejotinai jau atvyks ir į Paryžiaus olimpines žaidynes. Finale mūsiškės laukė ir būsima Paryžiaus aikštelės šeimininkė – šokėja iš Prancūzijos Sya Dembele – Bgirl Syssy, prieš tai antrajame pusfinalyje nurungusi taip pat olimpinių žaidynių laukiančią kinietę Qingyi Liu – Bgirl 671. Finale, sušokus tris kartus, septynių teisėjų komisija rezultatu 3:0 pergalę skyrė Dominikai. Breiko žinovų nuomone, šis laimėjimas itin svarbus ir psichologiškai, ir strategiškai: iki olimpinių žaidynių belikus mažiau nei pusmečiui, nugalėti geriausią Prancūzijos šokėją svarbiame turnyre, o namuose Japonijoje aplenkti stipriausią japonę, yra teisingai bei kryptingai didinamos techninės ir meninės šokio formos įrodymas.

Merginas Japonijoje vertino teisėjai iš Japonijos (komisijoje buvo net du vertintojai), Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, Pietų Korėjos, Brazilijos.

„Undisputed Masters“ vyrų grupėje Lietuvos šokėjų nebuvo, tačiau iš viso čia startavo 102 sportininkai. Nugalėtojo laurai atiteko šokėjui iš Brazilijos Samuel Henrique – Bboy Samuka. Komandų įskaitoje nenugalimas buvo „Jinjo crew“ penketas iš Pietų Korėjos.

Nors Dominikos Banevič – Bgirl Nickos laukia labai intensyvus pavasaris ir vasara, ją bus galima išvysti šokančią ir Lietuvoje – gegužės 18 d. Vilniuje vyks Lietuvos breiko čempionatas.

Nuotrauka: Undisputed Masters – ačiū!