Pasaulio reitingo varžybos Lenkijoje “Baltic Cup 2022”

Tris praėjusio savaitgalio dienas Lenkijos Elbingo mieste vyko WDSF pasaulio reitingo varžybos “Baltic Cup 2022”. Beveik visų amžiaus grupių šokėjai čia varžėsi dėl reitingo taškų, taurių ir prizų.

Lenkijoje gausiai Lietuvos delegacijai sekėsi gerai – iškovoti medaliai ir daug vietų finaluose.

WDSF World Open kategorijos standartinių šokių varžybų bronzos medalį laimėjo Marco Bodini ir Kristina Charitonovaitė (Šiaulių “Šypsena” ir Vilniaus “Ratuto”). 4-ąją vietą finale užėmė Georgy Kalashnikov ir Domilė Šemeškevičiūtė (Kauno “Kaspinas”).

Per plauką nuo finalo liko ir tarp 53 porų galutinėje įskaitoje 7-ieji buvo Edgaras ir Indrė Baltaragiai (Kauno “Rolo” ir Kauno “Sūkurys”).

M. Bodini ir K. Charitonovaitė finale surinko 177,300 balo (pusfinalyje – 177,400), G. Kalashnikov ir D. Šemeškevičiūtė – 174,100 (pusfinalyje – 173,900), E. Baltaragis ir I. Baltaragė pusfinalyje – 169,600 balo. Varžybų nugalėtojais tapo šokėjai iš Rumunijos C. Rares ir A. Matei, sidabras atiteko lenkams D. Mycka ir M. Freiberga.

WDSF senjorų I amžiaus grupėje standartinių šokių programoje aukso medalius laimėjo Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė Rimkienė (Kauno “Kaspinas”). Visi poros šokiai finale buvo įvertinti pirmosiomis vietomis. Grupėje startavo 8 duetai.

Dar vienas medalis – bronzos – atiteko WDSF jaunių II amžiaus grupės standartinių šokių šokėjams Kristupui Mlinskui ir Liepai Rudnickaitei (Klaipėdos “Žingsnis” ir Kauno “Sūkurys”). Finale visi dueto šokiai įvertinti trečiosiomis vietomis, o į priekį praleisti šokėjai iš Latvijos bei Bulgarijos.

Tarp 18 šioje grupėje startavusių porų 11-ąją vietą pusfinalyje užėmė Mykolas Inta ir Fausta Rupšytė (Klaipėdos “Žuvėdra”).

Bronzos medaliai Lietuvos šokėjams atiteko ir WDSF senjorai II amžiaus grupės standartinių šokių programoje. 3-ąją vietą čia užėmė Nerijus Stukas ir Laura Montvilaitė (Kauno “Kaspinas”). Dvi pirmąsias grupės vietas pasidalino Lenkijos ir Vokietijos šokėjai, o iš viso turnyre dalyvavo 7 duetai.

WDSF jaunimo amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių finale šoko dvi mūsų šalies poros. 4-ąją vietą tarp 24 duetų užėmė Valerii Shylo ir Smiltė Kozlovskytė (Vilniaus “Ratuto”), 6-ąją – Aivaras Kuoga ir Eliza Abdellaoui (Kauno “Sūkurys”).

Grupės pusfinalyje šoko ir 8-ąją vietą užėmė Augustas Lopeta ir Gabija Gumbrytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Grupės medalius išsidalino lenkai, čekai ir rumunai.

Net tris vietas finaluose – nuo 4-osios iki 6-osios – mūsų šokėjai užėmė WDSF jaunių II Lotynų Amerikos šokių varžybose. Lukas Jasinevičius ir Meida Kybartaitė (Vilniaus “Šokio technikos akademija”) buvo 4-ti, K. Mlinskas ir L. Rudnickaitė – 5-ti, Kajus Astrauskas ir Kamilė Tkačenko (Klaipėdos “Žingsnis”) – 6-ti.

Tarp 22 grupės varžybose dalyvavusių porų 8-ąją vietą pusfinalyje užėmė M. Inta ir F. Rupšytė, o medalius namo išsivežė Lenkijos, Kipro ir Latvijos šokėjai.

WDSF jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių programos Lenkijoje 5-oji vieta atiteko Domantui Balevičiui ir Dominykai Brantaitei (Kauno “Duetas” ir Vilniaus “Šokio technikos akademija”). Grupės medalius iškovojo dvi poros iš Rumunijos ir Estijos šokėjai. Iš viso jaunimo turnyre startavo 31 pora.

Lenkijoje taip pat vyko ir WDSF World Open Lotynų Amerikos šokių kategorijos varžybos. Jose startavo tik vienas duetas iš Lietuvos. Vakaris Apvinis ir Gabrielė Bartkutė (Panevėžio “Amber Dance” ir Kauno Editos Daniūtės šokių studija) ketvirtfinalyje užėmė 17-ąją vietą.

Grupės nugalėtojais tarp 33 porų tapo rumunai I. A. Miculescku ir A. Pacurar, sidabrą laimėjo seniai Europoje matyti Kinijos šokėjai Y. Bangbang ir D. Yujun, bronza atiteko A. Balandin A. Salitai iš Vokietijos.

Gražiose ir daug dėmesio sulaukusiose varžybose Lenkijoje teisėjavo daug įvairių šalių vertintojų. Tarp jų buvo ir teisėjas iš Lietuvos Virginijus Visockas.

Nuotrauka: StudioPM Photography (visos varžybų nuotraukos jau internete!)