Dvi Lietuvos poros – arti didžiojo finalo

Sekmadienį Kinijos Usio mieste įvykusiose WDSF pasaulio reitingo GrandSlam serijos standartinių šokių varžybose startavo 124 poros. Tarp jų buvo ir du Lietuvos duetai, kuriems iki finalinio šešetuko pritrūko tik mažo žingsnio.

7-ąją vietą šiose varžybose užėmė Marco Bodinis ir Kristina Charitonovaitė (Šiaulių “Šypsena” ir Vilniaus “Ratuto”). Duetas pusfinalyje surinko 177,502 balo iš 200 galimų. Visi poros šokiai buvo įvertinti stabiliu rezultatu: šiek tiek daugiau arba vos vos mažiau nei 35,5 balo.

8-ąją vietą reitingo varžybose užėmė Georgijus Kalašnikovas ir Domilė Šemeškevičiūtė (Kauno “Kaspinas). Pusfinalyje visi poros šokiai buvo įvertinti bendru 175,836 balo rezultatu. Akivaizdžiai geriausiai teisėjai įvertino G. Kalašnikovo ir D. Šemeškevičiūtės kvikstepą bei lėtą valsą – po beveik 35,5 balo.

Į šių prestižinių varžybų, vykusių po pasaulio čempionato, finalą pateko šešios poros. Finale jos išsidėstė taip: A. Glukhov ir A. Glazunova, atstovaujantys Moldovai, T. Fainšil ir V. Fainšil, atstovaujantys Vokietijai, R. Cojoc ir A. Matei iš Rumunijos, D. Mycka ir M. Freiberga iš Lenkijos, V. Shurin ir A. Meshkova, atstovaujantys Latvijai, D. Kolobov ir S. Busk iš Danijos.

Šeštadienį Usyje vyko ir Lotynų Amerikos šokių GrandSlam varžybos, kuriose Lietuvos sportininkai nedalyvavo. Varžybų finale poros pozicijas pasidalino atitinkamai: M. A. Balan ir K. Moshenska iš Vokietijos, Ch. G. Shmitt ir E. Salikhova iš Prancūzijos, Y. Bangbang ir D. Yujun iš Kinijos, M. B. Rohde ir S. Sorensen ir Danijos, W. Tam ir A. Novikova, atstovaujantys Honkongui, K. Gorodilov ir P. Figurenko iš Estijos. Iš viso varžybose dalyvavo 122 poros.

Visas tris dienas, įskaitant ir pasaulio čempionatą, šokėjus Kinijoje vertino tarptautinė vertintojų kolegija, kurioje dirbo ir teisėjas iš Lietuvos Virginijus Visockas.

Nuotrauka: Neringa Untulienė (ačiū!)