Pasaulio reitingo varžybos Šiauliuose

Praėjusį savaitgalį Šiauliuose įvyko sportinių šokių turnyras “Sun City Cup 2022”. Kartu su Lietuvos reitingo grupėmis Jaunimo ir Jaunių II amžiaus grupių šokėjai čia galėjo varžytis dėl WDSF reitingo taškų standartinių ir Lotynų Amerikos šokių programose.

Mūsų šalies sportininkai aktyviai sudalyvavo pasaulio reitingo varžybose ir pasiekė aukštų rezultatų.

WDSF Jaunimo amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių programos nugalėtojais tapo Rokas Kraucevičius ir Ilzė Kaminskaitė (Vilniaus “Judesys”). Bronzos medaliai šioje grupėje atiteko Nojui Mažūnavičiui ir Agitai Banytei (Vilniaus “Spindulys”). Grupės finale ketvirtąją vietą užėmė Valerij Šylo ir Smiltė Kozlovskytė (Vilniaus “Ratuto”), penktąją – Kipras Burneikis ir Liepa Samajauskaitė (Kauno “Tvistas” – Vilniaus “DaVi”), šeštąją – Aivaras Kuoga ir Eliza Abdellaoui (Kauno “Sūkurys”).

Tarp 25 šioje grupėje startavusių porų pusfinalyje taip pat šoko Lietuvos sportininkai. Mykolas Rimkus ir Enrika Jankūnaitė (Gargždų “Rolina”) užėmė 7-ąją vietą, Oleksei Danyleiko ir Marija Truškina – 8-ąją, Pijus Palskys ir Ugnė Makarskaitė (Panevėžio “Rumba” – Kauno “Sūkurys”) – 10-ąją, Karolis Čeburnis ir Saulė Kučauskaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) – 11-ąją.

WDSF Jaunimo grupės standartinių šokių programos laimėtojais tapo Edvardas Mašaro ir Gabija Lapševičiūtė (Vilniaus “Spindulys”). Grupės bronza pasipuošė Pijus Palskys ir Ugnė Makarskaitė (Panevėžio “Rumba” – Kauno “Sūkurys”). Penktoji ir šeštoji vietos finale atiteko Nojui Karkai ir Sofijai Ptchelintzev (Vilniaus “DaVi”) bei Raigardui Gedvilui ir Patricijai Vičiūtei (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”).

Tarp 23 šios grupės varžybas pradėjusių porų pusfinalyje taip pat varžėsi ir galutinėje įskaitoje 10-ąją vietą užėmė Kristijonas Jankūnas ir Valerija Glušenkova (Vilniaus “Spindulys”), 12-ąją – Matas Jasinevičius ir Liepa Rudnickaitė (Vilniaus “Šokio technikos akademija”).

WDSF Jaunių II Lotynų Amerikos šokių programoje Lietuvos šokėjai tik šeštąją vietą finale atidavė svečiams iš Estijos – visas kitas vietas pasidalino tarpusavyje.

Grupės nugalėtojais tapo Lukas Jasinevičius ir Meida Kybartaitė (Vilniaus “Šokio technikos akademija”). Antroji vieta atiteko Kristupui Mlinskui ir Emilijai Ulčinaitei (Klaipėdos “Žingsnis”), trečioji – Pranui Mitkui ir Justei Jančiūnaitei (Vilniaus “DaVi”). Ketvirtąją vietą finale iškovojo Gustas Beinoras ir Vėja Beniušytė (Šiaulių “Šypsena”), penktąją – Vakaris Bilčius ir Melani Bartosevič (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”).

Grupės pusfinalyje Maksim Sidelskij ir Gabrielė Grušaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) užėmė 7-ąją vietą, Gustas Dovydaitis ir Greta Sokolninkaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) – 8/9-ąją, Mykolas Inta ir Fausta Rupšytė (Klaipėdos “Žuvėdra”) – 8/9-ąją, Ignas Ratkevičius ir Liveta Spaustinaitytė (Šiaulių “Šypsena”) – 10-ąją, Radvilas Sakalauskas ir Ema Kniubaitė (Vilniaus “Ratuto” – Kauno “Kaspinas”) – 12-ąją. Grupėje iš viso varžėsi 24 poros.

WDSF Jaunių II grupės standartinių šokių programos bronzos medaliai atiteko Gustui Beinorui ir Vėjai Beniušytei (Šiaulių “Šypsena”). Ketvirtąją vietą finale užėmė Kristupas Mlinskas ir Emilija Ulčinaitė (Klaipėdps “Žingsnis”), penktąją – Maksim Sidelskij ir Gabrielė Grušaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”).

8-oji vieta pusfinalyje atiteko Pranui Mitkui ir Justei Jančiūnaitei (Vilniaus “DaVi”), 10-oji – Neidui Lenkaičiui ir Izabelei Žymančiūtei (Kauno “Kaspinas”), 11-oji – Gvidui Čepaičiui ir Armantei Žagelytei (Kauno “Rolo”), 12-oji – Aleksandr Kutskij ir Urtei Pabrėžaitei (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Grupėje iš viso varžėsi 21 šokėjų duetas.

Tarptautinėse varžybose Šiauliuose teisėjavo vertintojai iš Italijos, Čekijos, Ispanijos, Belgijos, Latvijos ir Estijos. WDSF varžybų kolegijoje dirbo Lietuvos teisėjai Jonas Baltaragis, Vytautas Bankauskas, Remigijus Suslavičius, o vyriausioji vertintoja buvo Daiva Dackevičienė. Varžybas surengė Šiaulių sportinių šokių klubas “Šypsena” kartu su Lietuvos sportinių šokių ir Pasaulio sportinių šokių federacijomis.