E. ir I. Sodeikos – 2022 m. Europos čempionai; E. ir I. Baltaragiai – čempionato pusfinalyje!

Pasaulio sportinių šokių federacija 2022 m. Europos standartinių šokių čempionatą surengė Rumunijos sostinėje Bukarešte. Šeštadienio vakarą jis baigėsi Lietuvos šokėjų Evaldo Sodeikos ir Ievos Sodeikienės pergale.

Šis Europos čempionų titulas Evaldui ir Ievai Sodeikoms (iš Kauno klubo „Kaspinas“) – jau antrasis. Pirmą kartą Europos čempionais jie tapo 2019 m. Po to – dvejus metus – žemyno čempionatas nebuvo surengtas, tad titulą apginti mūsų šalies sportininkai galėjo tik šiais metais. Tiesa, per tą laiką E. ir I. Sodeikos du kartus (2019 m. ir 2021 m.) tapo pasaulio čempionais.

„Šiemet finalas buvo labai įtemptas psichologiškai. Tad mes, kaip visada, dėkojame žiūrovams, buvusiems tiek salėje Bukarešte, tiek stebėjusiems varžybas iš Lietuvos – mums siunčiamas ir rodomas palaikymas leido išlikti stipriems ir susikaupusiems iki paskutinio šokio žingsnio.“ – po daug fizinių ir psichologinių jėgų pareikalavusios dienos kalbėjo Ieva Sodeikienė.

Iš tiesų E. ir I. Sodeikų duetas visame pasaulyje sulaukia itin didelio šokio mylėtojų palaikymo – jų demonstruojamai kokybei nelieka abejingi nei specialistai, nei mėgėjai. Po finalo ir apdovanojimo ceremonijos, kurios metu sunkiai tramdė jaudulį, Europos čempionai buvo pakviesti atlikti padėkos šokio – pora pasirinko sušokti tango. Čia, kaip jau tampa įprasta, taip ir Bukarešte susirinkusi publika plojo stovėdama ir per gausų palaikymą buvo sunku girdėti muziką.

Visgi, kalbėdama apie įtemptą finalą, I. Sodeikienė turėjo mintyje, kad nuolatiniai Lietuvos šokėjų varžovai, sportininkai iš Italijos – Frančesko Galupo ir Debora Pačini – šį kartą buvo nusiteikę itin rimtai ir kai kuriuose šokiuose pavojingai artėjo. Tačiau tarp dvylikos Europos čempionato teisėjų aštuonių balsai nulėmė lietuvių pergalę, o didžiausią taškų skirtumą šioms dviems poroms – mūsų sportininkų naudai – skyrė būtent vertintoja iš Italijos. Teisėjų iš Lietuvos šiais metais Europos čempionate nebuvo.

Žemyno pirmenybėse puikiai pasirodė ir dar vienas mūsų šaliai atstovavęs duetas – Edgaras Baltaragis ir Indrė Baltaragė (iš Kauno klubų „Rolo“ bei „Sūkurys“).

E. ir I. Baltaragiai teisę šokti Europos standartinių šokių čempionate buvo iškovoję ir praėjusiais, ir šiais metais. Praėjusiais metais čempionatui, deja, neįvykus, poros debiutiniu vakaru tapo šis šeštadienis. Nors E. ir I. Baltaragiai yra patyrę sportininkai ir jau ne kartą atstovavę Lietuvai pasaulio ir Europos čempionatuose, tačiau iki šiol jie dalyvaudavo dešimties šokių disciplinos turnyruose. „Patekti į aukščiausio rango varžybas, šokant tik standartinius šokius, ten išbandyti savo jėgas – tokia buvo mūsų pastarųjų dvejų metų svajonė. Mums pavyko ją realizuoti, o taip pat pasiekėme čempionato pusfinalį.“ – rezultatu džiaugėsi Indrė Baltaragė.

E. ir I. Baltaragiai Europos čempionato pusfinalyje galutinėje įskaitoje užėmė vienuoliktąją vietą. Šis pasiekimas vertintinas labai gerai, nes turnyre dalyvavo 54 duetai (savo šalių nacionalinių čempionatų nugalėtojai bei prizininkai) iš 29 valstybių. Į pusfinalį be mūsų poros dar pateko Danijos, Azerbaidžano, Rumunijos, Lenkijos ir Slovakijos sportininkai.

Finale antrąją vietą iškovojo ir sidabru pasidabino jau minėti šokėjai iš Italijos – F. Galupo ir D. Pačini. Bronzos medaliai pirmą kartą Europos čempionate atiteko šokėjams iš Estijos – Madžiui Abeliui ir Aleksandrai Galkinai. Ketvirtąją, penktąją ir šeštąją vietas atitinkamai pasidalino Vokietijai atstovaujantys Tomas Fainšil ir Violeta Fainšil, parketo šeimininkai iš Rumunijos Kožok Rareš ir Andrėja Matei, Lenkijos sportininkai Darjušas Myčka ir Madara Freiberga.

2022 m. Europos standartinių šokių čempionate dalyvavę Lietuvos sportininkai – E. ir. I. Sodeikos bei E. ir I. Baltaragiai – taip pat tapo viena iš trijų stipriausių šalių komandų kartu Rumunija ir Lenkija: šios valstybės taip pat buvo atstovaujamos vienos poros finale ir vienos poros pusfinalyje.

Sekite LSŠF naujienas Facebook ir Instagram platformose!

Šiuo tekstu kviečiame dalintis žiniasklaidos atstovus, o dėl išsamios informacijos prašome kreiptis: press@dancesport.lt, 8-612-67181.