Europos čempionatų savaitgalis: Lietuvos šokėjų lūkesčiai ir tiesioginės transliacijos

Laukiantis – balandžio 13 – 14 – osios – savaitgalis bus bene pats intensyviausias šiais metais, nes WDSF jo metu rengia septynis Europos čempionatus: Moldovoje, Vokietijoje, Lenkijoje ir Švedijoje. Beveik į visus juos vyksta Lietuvos šokėjų poros – šį savaitgalį Lietuvos sportinių šokių federacija atstovauti mūsų šaliai Europoje delegavo 11 duetų. O toli nevykstančios poros, solo šokėjai ir komandos taip pat turės, kur sudalyvauti.

Svarbu paminėti, kad Europos čempionatus iš Kišiniovo, Berlyno ir Ostrudos bus galima stebėti TIESIOGIAI INTERNETE:

Suaugusiųjų standartinių šokių Europos čempionatas iš Moldovos (balandžio 13 d.): https://youtube.com/live/0vGerOLNCVU

Jaunimo iki 21 m. amžiaus 10 šokių Europos čempionatas iš Moldovos (balandžio 14 d.): https://youtube.com/live/y1r3gWoRhJA

Senjorų II standartinių šokių (balandžio 13 d.) ir senjorų I 10 šokių (balandžio 14 d.) Europos čempionatai iš Vokietijos: http://www.tanzsport.de/de/sportwelt/tanzsport-tv

Senjorų III standartinių šokių Europos čempionatas iš Lenkijos (balandžio 13 d.): http://www.youtube.com/@KlubTancaSportowego-Focus

Kokiomis nuotaikomis LIETUVOS ŠOKĖJAI išvyko į kontinentinius turnyrus?

Moldovos sostinėje Kišiniove vyksiančiame WDSF suaugusiųjų standartinių šokių čempionate šiais metais startuos net keturios Lietuvos poros. Nors iki šiol viena šalis turėdavo teisę deleguoti tik dvi poras, šiemet, WDSF surengus kelias papildomas atrankos taurės varžybas Rising Stars reitingo poroms, vadinamąja Wild Card įgijo teisę pasinaudoti dar du mūsų duetai. Viena iš šių porų – Edvardas ir Gabija – teigė, kad labai nustebo ir apsidžiaugė, kuomet sužinojo, jog jiems tenka tokia galimybė: “Dėl to esame labai laimingi ir esame pasiruošę suaugusiųjų čempionate sušokti geriausią savo variantą. Jaučiamės puikiai!”

Jiems pritarė ir kartu Varšuvos oro uoste skrydžio į Moldovą laukę Domantas ir Dominyka: “Buvome išties labai nustebę, kai gavome pakvietimą atstovauti savo šaliai Europos čempionate. Tikrai tai yra neeilinė galimybė, kuria labai džiaugiamės. Dėkojame savo treneriams Vaidotui ir Veronikai ir dar labiau džiaugiamės, kad Vaidotas bus su mumis Moldovoje!”

Jau nebe debiutantai Marco ir Kristina bei pirmą kartą į suaugusiųjų čempionatą vykstantys Aurimas ir Ainė teisę atstovauti Lietuvai iškovojo Lietuvos čempionate, kuriame Marco ir Kristina buvo pirmi, o Aurimas ir Ainė – treti. Marco ir Kristina į Kišiniovą atskrido penktadienio vakarą. “Kelionė buvo ganėtinai ilga, dabar vykstame į viešbutį ilsėtis prieš rytojų. Tačiau pasiruošti šios varžyboms pavyko neblogai, žiūrėsime, kaip eisis…” – pasakojo Kristina.

Su suaugusiais kartu į Moldovą išvyko jaunimo iki 21 m. amžiaus 10 šokių disciplinos čempionato dalyviai: Kristupas ir Liepa bei Augustas ir Gabija. Daug patirties tokiose varžybose turintis Kristupo ir Liepos duetas teigė, kad pasiruošimas buvo sklandus, o laukdami skrydžio į Moldovą yra nusiteikę “kovingai ir pozityviai”. Augustas ir Gabija Europos čempionate šoks pirmą kartą. “Varžysimės su vyresne amžiaus grupe, todėl džiaugiamės nauja patirtimi ir iššūkiais! Mūsų pasiruošimas vyko, kaip visada – intensyviai; tačiau labai gerai, kad nuo nacionalinio čempionato praėjo vienas mėnuo ir mums pavyko pasiekti aukščiausią fizinę formą.” – sakė Augustas ir Gabija.

Tuo tarpu į Vokietijoje ir Lenkijoje vyksiančius čempionatus išvyko mūsų senjorai II ir senjorai III amžiaus grupių standartinių šokių šokėjai. Anksčiau į Berlyną nuvykę senjorai II Tomas ir Nerija penktadienio rytą čia jau ir pusryčiavo: “Mėgstame keliauti automobiliu ir atvažiavome jau ketvirtadienio vakarą. Pasiruošimas nors buvo intensyvus, bet maloniai varginantis; o savijauta – kovinga ir varžybiška!” Jungo ir Jovitos duetas į Berlyną žadėjo atvykti tik penktadienio vakarą, o prieš kelionę taip pat spinduliavo gerą energiją: “Jaučiamės emociškai pakylėti ir laikome kumščius, kad viskas gerai pavyktų.”

Automobiliais į Lenkijos Ostrudos miestą išvyko senjorai III grupės sportininkai Artūras ir Beata, Jurij ir Liudmila bei Raimundas ir Audronė. Artūras ir Beata penktadienio rytą dar skubėjo į darbus, todėl apie nusiteikimą dar nebuvo spėję pagalvoti. “Skubu į darbo grupės susitikimą, išvyksime po pietų, laiko nuvažiuoti ir pailsėti turėtų užtekti!” – sakė Beata. Tuo tarpu Liudmila papasakojo, kad į Lenkiją išvyko iš pat ryto keturiese: “Nuotaika prieš kelionę superinė!” Deja, Raimundas apgailestavo, kad jų dueto pasiruošimas buvo pertrauktas menkų negalavimų: “Bet dabar jau sveikata normali, tikimės – nesusirgsim, atlaikysim!”

Linkime sėkmės visiems, ginsiantiems Lietuvos garbę Europoje, taip pat linkime sėkmės visoms mūsų poroms tarptautinėse varžybose Italijoje, Vokietijoje, Moldovoje, Latvijoje, Lenkijoje, Graikijoje, Pietų Korėjoje ir Kroatijoje! Žinoma, linkime visiems gerų startų varžybose Ukmergėje – ir nacionalinio reitingo, ir lygos “Šokiai visiems” dalyviams!

O kas šeštadienio vakarą visgi norėtų pajusti kitokius ritmus, olimpietė Dominika Banevič – Bgirl Nicka kartu su Aetherways ir Snyks Vilniuje kviečia į kolekcijos “Be your own hero” pristatymą (daugiau informacijos breiko gerbėjai ras Facebook event’uose!)

Ir žinoma, žymėkite Instagrame @dancesport.lt, o visas naujienas stengsimės kuo greičiau surašyti mūsų tinklapyje ir Facebook paskyroje! Uuhuuuu!!! 💛💚❤

Visas nuotraukas socialiniams tinklams šiandien sėmėme iš http://www.KirklysEvent.com !!! AČIŪ!

#LithuanianDancers #EuropeanChampionships #WeAreDanceSport