E. Sodeika ir I. Sodeikienė antrą kartą tapo pasaulio čempionais! G. Kalašnikovas ir D. Šemeškevičiūtė užėmė 14-ąją vietą!

Šeštadienio vakarą Čekijos Brno mieste pasibaigė net dvejus metus lauktas Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) pasaulio standartinių šokių čempionatas. Dalyvauti jame susirinko 76 stipriausi standartinių šokių duetai iš 37 valstybių. Lietuvai šiame čempionate atstovavo Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė bei Georgijus Kalašnikovas ir Domilė Šemeškevičiūtė (abi poros – iš Kauno „Kaspino“ klubo).

Mūsų sportinių šokių duetai – E. Sodeika ir I. Sodeikienė bei G. Kalašnikovas ir D. Šemeškevičiūtė – teisę atstovauti Lietuvai pasaulio čempionate iškovojo birželio mėnesį įvykusiame nacionaliniame čempionate: atitinkamai poros iškovojo pirmąją ir antrąją vietas.

E. Sodeika ir I. Sodeikienė į pasaulio čempionatą Brno atvyko ginti pasaulio čempionų titulo, kuriuo pirmą kartą galėjo džiaugtis 2019 m. Vilniuje vykusiose planetos pirmenybėse. Nors po turnyro Ieva Sodeikienė sakė, kad titulą apginti yra sunkiau nei jį iškovoti pirmąjį kartą, tiek teisėjams, tiek arenoje susirinkusiai publikai abejonių dėl E. ir I. Sodeikų šokio nekilo nuo pat pirmųjų žingsnių. Pirmosiomis vietomis mūsų šokėjai buvo vertinami visuose turuose (jų iš viso sušokti penki), pirmuoju numeriu jie pateko į finalą (geriausiųjų šešetuką) ir finale užtikrintai laimėjo visus penkis šokius: surinko 196,13 balo iš 200 galimų. Artimiausius nuolatinius savo varžovus – Frančesko Galupo ir Deborą Pačini iš Italijos – mūsų sportininkai aplenkė ryškiu penkių balų skirtumu.

Stipriausių planetos porų varžybas stebėję sportinių šokių specialistai pabrėžė, kad Evaldas ir Ieva išsiskyrė aukštu baziniu savo šokimo lygiu, muzikalumu, interpretacijomis; šoko labai užtikrintai, su pasimėgavimu.

Vos tik mūsų šokėjai žengdavo ant parketo, tuojau sulaukdavo audringos publikos reakcijos, kurią sukeldavo tiek vietiniai sportinių šokių entuziastai, tiek iš viso pasaulio susirinkę sportinių šokių pasaulio žmonės, tiek iš Lietuvos atvykęs būrys sirgalių. „Mes esame laimingi, kad aplink mus tiek daug žmonių, kurie mus palaiko, myli, padeda.“ – su jauduliu balse dėkojo antrą kartą pasaulio čempionato auksu pasidabinusi Ieva Sodeikienė.

Planetos pirmenybėse maloniai nustebino tokio rango varžybose debiutavę Lietuvos vicečempionai Georgijus Kalašnikovas ir Domilė Šemeškevičiūtė. Jauni sportininkai galutinėje įskaitoje užėmė aukštą 14 – ają vietą ir buvo pirmi, likę už pusfinalio ribos. G. Kalašnikovas kalbėjo, kad kol kas jam pačiam sunku suvokti, kas įvyko, nes beveik dvejus metus nešokę jokių tarptautinių varžybų, prieš tai – kaip duetas – spėję sudalyvauti tik viename kitame turnyre, jie buvo visiškai nepažįstama pora čempionato dalyvius vertinantiems ekspertams. Ketvirtfinalyje Georgijos ir Domilė aplenkė pripažintus duetus iš Ukrainos, Lenkijos, Rumunijos ir galutinėje įskaitoje surinko daugiau kaip 163 balus.

Jaunieji sportininkai labai pozityviai įvertino savo pasirodymą pasaulio čempionate, sakė, jog puikiai jautę parketą, vienas kitą ir varžybų atmosferą.

2021 – ųjų metų pasaulio standartinių šokių čempionate būta ir daugiau staigmenų. Netikėtai ryškų progresą pademonstravo bent kelios poros, iki pandemijos užimdavusios žemesnes vietas, o kai kurie duetai priešingai – sušoko prasčiau nei buvo tikėtasi. Čempionato finalas labai gerai atspindėjo bendrą situaciją sportinių šokių pasaulyje – čia šoko ir seniai lyderiais tapę šokėjai, ir finalo naujokai.

Antrąja vieta, kaip jau įprasta kelerius metus, vėl džiaugtis buvo priversti Italijos sportininkai F. Galupo ir D. Pačini (190,83 balo). Jie ne tik nepasivaržė su ankstesniais savo varžovais E. ir I. Sodeikomis, bet vieną šokį netgi pralaimėjo bronzos medalių laimėtojams. Bronza atiteko Rusijos sportininkams Aleksejui Gluchovui ir Anastasijai Glazunovai (188,97 balo). Šis medalis Aleksejui ir Anastasijai – pirmasis apdovanojimas pasaulio čempionate per visą jų karjerą.

Ketvirtoje vietoje liko antrasis Rusijos duetas Jevgenijus Nikitinas ir Anastasija Miliutina (183,67 balo), penktoje – Estijos šokėjai Madis Abelis ir Aleksandra Galkina (181,18 balo), šeštoje – Vokietijai atstovaujantys, tačiau Lietuvoje gyvenantys Tomas Fainšil ir Violeta Posmetnaja (177,75 balo). Beje, Tomas ir Violeta tokio lygio varžybų finale šokio pirmąjį kartą.

Pusfinalyje šoko 13 porų, tačiau dviems Danijoms duetams, Latvijos, Rumunijos, Čekijos, Lenkijos ir Kipro šokėjams į finalą prasimušti nepavyko.

Pasaulio čempionate teisėjavo 12 teisėjų iš tiek pat šalių: Italijos, Prancūzijos, Čekijos, Estijos, Rumunijos, Rusijos, Slovakijos, Lenkijos, Danijos, Vokietijos, Taipėjus; Lietuvai pasaulio čempionato teisėjų korpuse atstovavo Virginijus Visockas.

2021 – ųjų metų pasaulio suaugusiųjų standartinių šokių čempionatas baigėsi puikia Lietuvos šokėjų Evaldo Sodeikos ir Ievos Sodeikienės pergale bei tobulu Georgijaus Kalašnikovo ir Domilės Šemeškevičiūtės debiutu.