Gegužės 7 d. Kaune vyks pasaulio čempionatas

Jau šį šeštadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje prasideda vienos didžiausių sportinių šokių varžybų Baltijos šalyse „Gintarinė pora“ (gegužės 6 – 7 d.). Šių metų programoje – ne tik elegantiškieji standartiniai bei emocionalūs Lotynų Amerikos šokiai, koncertas, skiriamas Motinos dienai, bet ir profesionalų standartinių šokių pasaulio čempionatas (gegužės 7 d. 19.00 val.).

„Gintarinės poros“ iniciatoriai, vieni iš turnyro organizatorių bei sportinių šokių pradininkų Lietuvoje Jūratė ir Česlovas Norvaišos teigė, kad pasaulio čempionatas ne tik praturtins tradicinių varžybų programą, bet artimiausią savaitgalį pavers Kauną pasaulio šokių sporto sostine. „Tiek iš tolimiausių pasaulio kampelių, tiek iš stipriausių Europos šalių susirinkusiems sportininkams belieka palinkėti sėkmės, o žiūrovams linkime daug gerų emocijų.“ – Lietuvos šokių mylėtojams dovanojamu reginiu iš anksto džiaugėsi J. ir Č. Norvaišos.

Pasaulio čempionate dalyvaus standartiniai šokių atlikėjai, pradedant tolimųjų Australijos, Japonijos, Malaizijos, Kinijos, Pietų Korėjos profesionalais bei baigiant stipriais Latvijos, Rumunijos, Čekijos, Ukrainos šokėjais. Žinoma, daugelis nekantriai laukia Lietuvos atstovų, vienos lyderiaujančių porų pasaulyje – Vaidoto Lacičio ir Veronikos Golodnevos-Lacitienės – pasirodymo.

V. ir V. Lacičiai, neseniai sugrįžę iš stovyklos užsienyje, paskutines dienas prieš čempionatą leidžia treniruočių salėje Vilniuje. „Viskas mūsų šokyje jau yra paruošta, apgalvota, sudėliota – kol kas jaučiamės ramiai. Laukiame čempionato.“ – kalbėjo V. Lacitis. Jam pritarė šokių ir gyvenimo partnerė V. Golodneva-Lacitienė: „Mūsų klausia, kokių naujienų parengėme savo choreografijoje? Iš tiesų, tai apgalvojome ir į programą įtraukėme savo senus, labai mėgiamus, sakyčiau „firminius“ gabaliukus.“

Kiekviename pasaulio čempionato ture dalyvių poros atliks visus penkis standartinius šokius: lėtą valsą, tango, Vienos valsą, fokstrotą ir kvikstepą. Finale tango ir kvikstepą kiekviena pora šoks solo, t. y. ne grupėje, bet ant parketo vienu metu tiek žiūrovai, tiek teisėjai regės tik vieną porą.

„Pagrindinių sportinių šokių varžybų metu solo šokiai atliekami tam, kad teisėjai turėtų kuo geresnes galimybes įvertinti kiekvienos poros techniką, muzikalumą, partnerystės įgūdžius, choreografiją. Žiūrovams taip pat tokį finalą būna daug įdomiau stebėti, nes rezultatai parodomi ekrane, todėl atsiranda daugiau sportinio azarto, matant, kaip keičiasi rezultatas po kiekvieno šokio.“ – šokėjų vertinimo taisykles pristatė Č. Norvaiša.

Kartu su sportinių šokių federacijomis, renginį globojančia Kauno miesto savivaldybe, sportinių šokių klubu „Sūkurys“, prisidedančia Nacionaline sporto agentūra, didžiąją dalį organizacinio darbo atlieka Kauno kultūros centras. „Mūsų komanda jau ne pirmus metus rūpinasi daugeliu „Gintarinės poros“ rengimo klausimų – nuo didžiųjų iki smulkiausių. Tačiau pasaulio čempionato dalyvius, jų delegacijas tenka priimti ne kasdien, tad iššūkių buvo. Visgi, matydami, kaip noriai žmonės klausinėja apie renginį, perka bilietus, suprantame, kad visų organizatorių pastangos, nukreiptos į įspūdingo reginio sukūrimą žiūrovams, jau pasiteisino.“ – dalinosi Kauno kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei-administracinei veiklai, atliekanti direktoriaus funkcijas Erika Stepankevičienė.

Pasaulio čempionato bei “Gintarinės poros” organizatoriai ir partneriai:

World DanceSport Federation Professional Division, Lietuvos sportinių šokių federacija,

Kauno Kultūros centras, sportinių šokių klubas “Sūkurys”

Žalgirio arena, Kakava.lt.

Renginio globėja:

Kauno miesto savivaldybė

Generalinis rėmėjas:

BOSCA BE ALKOHOLIO

Pagrindinis rėmėjas:

KRISTIANA

Informacinis partneris:

LRT

Prie renginio organizavimo prisideda ir iš dalies finansuoja:

Nacionalinė sporto agentūra

*****

BILIETUS KVIEČIAME ĮSIGYTI ČIA:

Rekomenduojame bilietus įsigyti iš anksto internetu, nes kasose gali užtrukti gerokai ilgiau:

https://kakava.lt/renginys/tarptautines-sportiniu-sokiu-varzybos-gintarine-pora-bei-profesionalu-lygos-standartiniu-sokiu-pasaulio-cempionatas/5995

Rekomenduojame iš anksto pasirūpinti automobilio parkavimu prie “Žalgirio” arenos. Iš anksto susivedus į programėlę savo automobilius, išvengtume spūsčių prie pakeliamos pertvaros.

#WorldChampionship #WeAreDanceSport #WDSFWorldChampPD

#AmberCouple2023 #LithuanianDancers #LithuanianPD

Nuotrauka: www.KirklysEvent.com (ačiū!) Taip pat – ir GINTARINĖJE POROJE 😉