Gruodžio 2 d. Vilniuje vyks Europos čempionatas: kaip jam pasiruošė Lietuvos šokėjai?

Jau šios savaitės pabaigoje Vilniuje rinksis geriausi standartinių šokių šokėjai – čia vyks Europos čempionatas. Drauge su kitais stipriausiais žemyno sportininkais ant parketo namuose bus galima išvysti ir vieną tituluočiausių visų laikų standartinių šokių porų – Lietuvos atstovus Evaldą Sodeiką ir Ievą Sodeikienę; bei šių metų Lietuvos čempionus, Europos taurės laimėtojus, jauną duetą Georgijų Kalašnikovą ir Domilę Šemeškevičiūtę.

EVALDAS SODEIKA IR IEVA SODEIKIENĖ

Šiuo metu jau tris pasaulio čempionų titulus ir du Europos čempionato aukso medalius turintis Sodeikų duetas sieks trečiojo aukščiausiojo senojo žemyno titulo savo karjeroje. Likus kelioms dienoms iki varžybų, pakalbinti šokėjai užsiminė ir apie kitus tikslus, kuriuos brėžia sau po šio svarbaus starto.

„Nėra ko slėpti – patys jau prieš kurį laiką supratome, kad Vilniuje būsime vieni vyriausių čempionato dalyvių. Skaičiuojame, kad už kai kuriuos konkurentus esame vyresni dešimčia ar net daugiau metų.“ – šypsojosi E. Sodeika, pridurdamas, kad toks faktas verčia dažniau susimąstyti apie jaunąją kartą.

Abu šokėjai pripažįsta, kad vis dažniau pagalvoja, jog mėgėjų varžybose jau galėtų užleisti vietą jaunesniems, o patys norėtų planuoti kitus tiek sportinius, tiek asmeninio gyvenimo tikslus. „Jau žinome, kad Europos čempionatas Vilniuje mums bus tarsi lūžio taškas. Todėl tai yra ir dar viena priežastis, kodėl nuo vasaros koncentravomės tik į šias varžybas – norime parodyti geriausią šokį ir tikime, kad publika arenoje mus palaikys.“ – ir su džiugesiu, ir su jauduliu kalbėjo I. Sodeikienė.

Sportininkė prisiminė 2019 m. Vilniuje surengtą pasaulio čempionatą, kuomet sausakimša arena Lietuvos poras palaikė taip stipriai, jog per finalą beveik nebuvo girdėti muzikos. „Šokiai yra tokia sporto šaka, kurioje to tiesioginio azarto išraiškos paprastai būna mažiau nei tose šakose, kur aiškiai matai sumestus taškus ar likusį atstumą. Tačiau Lietuvoje publika visada nustebina ir mums pačius ir kitus šokėjus – palaikymas čia tikrai ne kaip šiaurės krašte! Esant tokiam palaikymui, visada norisi ir žiūrovams grąžinti energiją – pažadame, kad šeštadienį Vilniuje atiduosime save…“ – sakė šiuo metu treniruočių stovykloje startui besiruošiantys Lietuvos šokėjai.

Nuo 2010 m. kartu šokantys Evaldas ir Ieva Sodeikos yra viena tituluočiausių visų laikų sportinių šokių porų – mėgėjų lygoje jie laimėjo visus įmanomus trofėjus. Devynis kartus Lietuvos čempionai kelią link aukštumų pradėjo pirmiausiai įsiverždami į pagrindinių tarptautinių turnyrų finalus, po kurio laiko jie keturis kartus pasipuošė pasaulio čempionato bronza, du kartus – sidabru, o dabar – jau ir tris kartus planetos pirmenybių auksu. Europos čempionais E. ir I. Sodeikos kol kas yra tapę du kartus. Du kartus į Lietuvą jie parvežė pasaulio taurę ir vieną kartą – Europos taurę. Savo kolekcijoje sportininkai turi ne tik sportinius apdovanojimus, bet taip pat – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.

GEORGIJUS KALAŠNIKOVAS IR DOMILĖ ŠEMEŠKEVIČIŪTĖ

Georgijau ir Domile, prieš 6 metus pradėjote šokti kartu ir ilgokai laukėte šio starto?

Georgijus: Buvo pauzelių mūsų karjeroje, bet norėčiau pradėti nuo to, kad mes beprotiškai mylime šokius. Sportiniai šokiai yra mūsų pašaukimas ir pagrindinė gyvenimo veikla. Šokame nuo pat vaikystės, todėl kai savo kelyje tekdavo susidurti su vienais ar kitais sunkumais, mes žinojome, kad viskas praeis, o meilė šokiui niekur nedings. Todėl visada judame pirmyn, siekdami tikslų.

Domilė: Na, iš tiesų, turbūt turite mintyje, kad kuomet pradėjome šokti kartu, tai iš pradžių viena ar kita trauma, galų gale – pandemija – mums sutrukdydavo startuoti svarbiose varžybose. Bet mes niekada labai dėl to neišgyvendavome: kas nutiko – nebepakeisi. Bet svarbiausia, kad mums patinka tai, ką darome, mes turime tikslą, matome prasmę ir toliau tęsiam savo veiklą. Į viską žiūrime pozityviai ir iš visko stengiamės pasimokyti.

Visgi, jums jau pavyko sušokti ir laimėti nemažai tarptautinių turnyrų, kuri pergalė labiausiai įsiminė?

Domilė: Tikrai ne vienas mūsų startas buvo sėkmingas, kuomet mums buvo skirta pirmoji vieta. Tačiau man sėkmė yra ne tik geras rezultatas, bet ir tai, kaip po varžybų jaučiuosi sušokusi, ar likau patenkinta savo pasirodymu. Dar man labai svarbi varžybų atmosfera, žiūrovų teikiama energija! Bene labiausiai turbūt įsiminė praėjusių metų turnyras Štutgarte: nors mes visada esame gerai pasiruošę varžyboms, bet tąsyk jaučiausi pasiruošusi itin užtikrintai, geras buvo ir įvertinimas, ir trenerių atsiliepimai.

Georgijus: O aš manau, kad geriausios mūsų varžybos dar laukia ateityjе (šypsosi)… Nors, žinoma, labai įsiminė pirmasis mūsų pasaulio čempionatas, kuriame atstovavome Lietuvai. Tikrai mums buvo svarbus ir, sakyčiau, dramatiškas turnyras, nes pakrypo koja ir paskutinį turą sušokau su pažeistais pėdos raiščiais. Bet mes pabaigėme varžybas ir manau, kad tuomet užsirekomendavome iš pačios geriausios pusės. Net tokiomis aplinkybėmis sušokome gerai.

Šiemet pirmą kartą laimėjote ir Lietuvos čempionatą?

Georgijus: Žinoma, kad nacionalinis čempionatas yra vienos atsakingiausių varžybų metuose, nes nuo čempionato rezultatų priklauso, kas atstovaus šaliai tarptautinėje arenoje. Mes labai džiaugiamės, kad šiemet ši galimybė suteikta mūsų porai.

Domilė: Manau, kad abu esame tokie žmonės, kurie mėgsta varžytis, todėl mums yra svarbu laimėti. Kai per varžybas žengi ant parketo, juk nori parodyti viską, ko geriausio esi išmokęs, įvaldęs ar sukūręs.

O laimėti Lietuvos čempionatą, manau, kiekvienam sportininkui yra ne tik svarbu, bet ir garbė. Galų gale, pergalė nacionaliniame čempionate atveria platesnius kelius ir į tarptautinę areną.

Vienas pagrindinių sportinių šokių metų renginių – Europos čempionatas – šiais metais vyks Lietuvoje. Ar jaučiate daugiau džiaugsmo, ar daugiau įtampos, kuomet arenoje bus daug savų, jus palaikančių žiūrovų?

Domilė: Mane šis faktas, jog šoksime namuose, labai įkvepia! Varžybomis visada stengiuosi mėgautis, man patinka visas tokių dienų procesas! Bet Lietuvoje, kai galės atvažiuoti artimiausi žmonės, draugai, manau, kad bus tik maloniau šokti! Kadangi žinau, kad mūsų Lietuvos sportinių šokių federacija visada labai puikiai organizuoja čempionatus, kad šokėjams čia gera šokti, o žiūrovams būna sukurtas nuostabus reginys, tad gruodžio 2 dienos labai laukiu! Manau, kad mums labai pasisekė, jog toks svarbus startas bus savoje šalyje.

Georgijus: Žinom, kad susirinks nemažai žmonių palaikyti! Bus tėvai, šokėjai iš mūsų klubo, mokiniai, draugai. Ačiū visiems, kas nepraleis!

Kokie Jūsų lūkesčiai?

Georgijus: Manau kiekvienas aukšto meistriškumo sportininkas nori tapti pasaulio čempionu. O šiais metais mes padarysime viską, kas nuo mūsų priklauso, jog patektumėm į Europos čempionato finalą. Kaip sakoma, namuose ir sienos padeda… Stengsimės. Žinoma, prisipažinsiu, jog yra šiek tiek streso, nes jaučiame didelę atsakomybę. Viliuosi, kad žiūrovai mus palaikys, o mes jiems padovanosime kokybišką šokį.

Domilė: Norime, kad mūsų šokis patiktų. Šiai dienai jau viską padarėme, ką galėjome, tad laukiame Europos čempionato. Ir dar būtinai noriu padėkoti visiems, kurie ateis mūsų pasižiūrėti, palaikyti; esame nepaprastai laimingi, jog aplink tiek daug visapusiškai mums padedančių žmonių – ir trenerių, ir draugų, ir giminaičių, ir labai svarbu praktinė dalis – mūsų kostiumai, bateliai. Šiam Europos čempionatui kaip tik parengėme naują įvaizdį!

Daugiau apie EUROPOS ČEMPIONATĄ bei mūsų sportininkus skaitykite ir stebėkite Lietuvos sportinių šokių federacijos soc. tinklų paskyrose Instagrame (@dancesport.lt) ir Facebooke (Lietuvos sportinių šokių federacija).

Standartinių šokių Europos čempionatas vyks „Avia Solutions group“ arenoje Vilniuje, gruodžio 2 d. Nuo 19.00 val. prasidės finaliniai čempionato turai, planetos reitingo Lotynų Amerikos šokių varžybos, parodomoji programa, kurioje – ir pasaulio bei Europos breiko čempionė Dominika Banevič – Bgirl Nicka, ir pasaulio hiphopo čempionas Edgaras Kerpė, ir gyvos muzikos orkestras, vadovaujamas Ugniaus Vaiginio.

Prie Europos čempionato organizavimo prisideda Nacionalinė sporto agentūra, o čempionato informacinis partneris – LRT. Organizatoriai – pasaulio ir Lietuvos sportinių šokių federacijos – dėkoja visiems čempionato partneriams: Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, “Bosca be alkoholio”, “Courtyard by Marriott”, “Holiday Inn”, Žvagulių šeimos šakočiams, “Saldvai”, “Dermedic”, o taip pat – žurnalui “Moteris”, Bilietai.lt, “Avia Solutions group” arenai!

Nuotrauka: Regimantas Zakšenskas/Kauno diena.