Jaunimo 10 šokių pasaulio čempionatas

Praėjusį savaitgalį Kazachstano Astanos mieste įvyko 2023 m. WDSF 10 šokių pasaulio čempionatas jaunimo amžiaus grupei. Lietuvai šiame čempionate atstovavo Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė.

K. Kūra ir E. G. Valiūnaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Vilniaus “Ratuto”) pasaulio čempionate užėmė 8-ąją vietą. Lietuvos šokėjų tiek standartiniai, tiek Lotynų Amerikos programos šokiai šiame čempionate buvo įvertinti panašiai. Pusfinalyje teisėjai daugiausiai balų skyrė mūsų dueto pasodobliui ir tango.

Tarp 27 čempionate startavusių porų iš tiek pat valstybių buvo ir daugiau lietuviškų pavardžių. Naujaisiais disciplinos planetos čempionais tapo Kazachstanui atstovaujantys Neidas Lenkaitis ir Tamara Belenkaya. Vicečempionų titulas atiteko Ispanijai atstovaujantiems Adria Hernandez ir Emilijai Ulčinaitei. Kitas vietas finale atitinkamai išsidalino V. Cebanu ir S. Chiorescu iš Moldovos (3 v.), A. Nikitonok ir M. Boichuk iš Ukrainos (4 v.), M. Stawowy ir S. Silva iš Lenkijos (5 v.), J. Sant’Anna ir L. Pinto (6 v.) iš Portugalijos.

Šokėjus vertino teisėjai iš Austrijos, Lenkijos, Uzbekistano, JAV, Kazachstano, Vokietijos, Italijos, Šveicarijos ir Estijos.