Pasaulio čempionatas Portugalijoje: mūsiškiai pusfinalyje

Portugalijoje šeštadienį įvyko WDSF suaugusiųjų amžiaus grupės 10 šokių disciplinos pasaulio čempiontas.

Lietuvai šiame čempionate atstovavo Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė (Gargždų “Rolina” ir Kauno “Sūkurys”), kurie galutinėje įskaitoje užėmė 9-ąją vietą.

Pusfinalyje E. Degutis ir U. Bliujūtė surinko 319,748 balo, už kiekvieną iš dešimties šokių gaudami po vidutiniškai 32 balus – kai kurie šokie buvo įvertinti šiek tiek didesniu balu, kai kurie – šiek tiek mažesniu. Tiek standartinių šokių programos, tiek Lotynų Amerikos šokių programos mūsų poros įvertinimai buvo labai panašūs. Identiškus vertinimus pusfinalyje teisėjai Lietuvos šokėjams skyrė už džaivą, Vienos valsą ir fokstrotą ir šie trys šokiai buvo įvertinti geriausiai. Vienodai mažiausiais balais pusfinalyje buvo įvertinti čia čia čia ir tango. Iki finalo mūsų porai pritrūko tik mažo žingsnio – šį kartą finalui būtų pakakę 322,580 balo.

Portugalijoje triumfavo Ukrainos atstovai Earle Williamson ir Veronika Myshko, kurių pergalę nulėmė gerai atlikti standartiniai šokiai. Lotynų Amerikos šokių programoje dominavę Armand Fazullin ir Klaudia Iwanska iš Lenkijos galutinėje įskaitoje buvo antri. Trečioji vieta atiteko Slovakijai atstovaujantiems Akim Pekunov ir Masai Kastelic. Kitas pozicijas finale poros pasidalino šia eilės tvarka: V. Kozhevnikov ir E. Metelitsa iš Izraelio, L. Alberetti ir A. Raskatova iš Italijos, R. Dobrecovs ir V. Levchenko iš Latvijos.

Iš viso pasaulio čempionate šoko 30 porų iš 30 skirtingų valstybių. Šokėjus čia vertino Latvijos, Ispanijos, Vengrijos, Sakartvelo, Čekijos, Bulgarijos, Estijos, Portugalijos, Azerbaidžano, Italijos ir Belgijos teisėjai. Iš Lietuvos čempionato vertintojų komandoje dirbo Asta Maigienė.