Jaunimo U21 pasaulio čempionatas

Šokėjams, kurie varžosi jaunimo iki 21 m. amžiaus kategorijoje (Under 21), šis savaitgalis buvo vienas iš intensyvesnių, nes metų pabaigoje rengiami šios grupės čempionatai reikalauja iš sportininkų nemažų pastangų, siekiant tinkamai pasiruošti dažniems startams.

Vokietijos Miulheimo prie Rūro mieste šeštadienį įvyko šios amžiaus kategorijos 10 šokių disciplinos pasaulio čempionatas. Lietuvai jame atstovavęs jaunas duetas Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė (Klaipėdos “DS dance” ir Kauno “Sūkurys”) pateko į pusfinalį ir čempionate užėmė 9-ąją vietą. Mūsų poros atlikti tiek standartiniai, tiek Lotynų Amerikos šokiai čempionate buvo vertinami panašiai, nors pusfinalyje teisėjai daugiau balų skyrė už standartinių šokių programą.

Planetos čempionais Vokietijoje tapo Armėnijos atstovai Yaroslav Kiselev ir Sofia Filipchuk, sidabras atiteko parketo šeimininkams David Jenner ir Elisabeth Tuigonov, bronzą išsiveža Moldovos šokėjai Dumitru Sardari ir Melissa Wederkinck. Kitas tris vietas finale atitinkamai pasidalino M. Mateos ir J. Kruger iš Ispanijos, M. Zhilenkov ir A. Kargabaeva iš Kazachstano, M. Slavoev ir M. Moiseeva iš Bulgarijos. Iš viso čempionate dalyvavo 33 poros.

Šokėjus vertino teisėjai iš Nyderlandų, Lesoto, Čekijos, Vokietijos, Estijos, Prancūzijos, Kazachstano, Rumunijos. Pirmą kartą WDSF varžybose dirbo ir neutralų statusą pasirinkęs teisėjas Alexey Galchun. Pasaulio čempionato vyriausiąja vertintoja buvo paskirta teisėja iš Lietuvos Daiva Dackevičienė.