Finalinės WDSF Grand Slam varžybos Kinijoje!

Šanchajuje savaitgalį įvyko šių metų finalinės WDSF Grand Slam varžybos. Priešingai nei galima būtų tikėtis iš turnyro, kuriame dalyvauti yra kviečiamos poros pagal per metus pasiektus reitingo rezultatus, šį kartą čia netrūko nei sportinės aistros, nei intrigos. Ypatingai atkakli kova tarp šokėjų vyko standartinių šokių varžybose, šiek tiek įtampos būta ir Lotynų Amerikos šokių programoje. Abejose programose dalyvavo po 12 aukščiausią Grand Slam varžybų reitingą (šiemet įvyko trys tokie turnyrai: Kinijoje, Vokietijoje ir Serbijoje) turinčių porų.

Puikiai Šanchajuje sekmadienį sekėsi Lietuvos šokėjams Marco Bodini ir Kristinai Charitonovaitei (Šiaulių “Šypsena” ir Vilniaus “Ratuto”). Pusfinalyje surinkę 178,752 balo, jie prasiveržė į finalą, kuriame rezultatą pagerino ir su galutiniais 180,292 balo užėmė 6-ąją vietą. Kiekvienas Marco ir Kristinos šokis finale buvo įvertintas kiek daugiau arba beveik 36 balais.

Tuo tarpu Georgijus Kalašnikovas ir Domilė Šemeškevičiūtė (Kauno “Kaspinas”) pusfinalyje surinko 176,334 balo ir šių varžybų galutinėje įskaitoje buvo 9-ti. Geriausiai – 35,5 balo – teisėjai įvertino Georgijaus ir Domilės pusfinalio fokstrotą. Galutinėje varžybų įskaitoje tarp Lietuvos porų įsiterpė Y. Qiu ir J. Hu iš Kinijos (178,334) bei M. Ilčiukas ir D. Grigore iš Rumunijos (176,664).

Standartinių šokių varžybų nugalėtojais tapo Moldovos atstovai Alexey Glukhov ir Anastasia Glazunova (195,377), antrieji buvo Rares Cojoc ir Andreea Matei (190,166) iš Rumunijos. Abi šios poros didesnės konkurencijos iš varžovų nesulaukė. Tačiau dėl bronzinio apdovanojimo vyko tikrai nuožmi kova tarp trijų porų. Galų gale šioje trikovėje pergalę išplėšė Dmitri Kolobov ir Signe Busk iš Danijos (185,916), Dariusz Mycka ir Madara Freiberga iš Lenkijos (185,834) liko 4-ti, o Vadim Shurin ir Anastasia Meshkova iš Latvijos (185,375) – 5-ti.

Šeštadienį vykusiose Lotynų Amerikos šokių varžybose finalas vyko kiek ramiau ir skirtumai tarp porų buvo didesni. Nugalėtojais čia tapo Marius Andrei Balan ir Khrystyna Moshenska iš Vokietijos (195,792), sidabras atiteko Charles Guillaume Schmitt ir Elenai Salikhovai iš Prancūzijos (193,417), bronza – Guillem Pascual ir Diandrai Anielai Illes iš Ispanijos (189,008). Kitas vietas finale poros išsidalino atitinkamai: Bangbang Yan ir Yujun Du iš Kinijos (187,542), Malthe Brinch Rodhe ir Sandra Sorensen iš Danijos (184,000), Alexandru Ionut Miculescu ir Andra Pacurar iš Rumunijos (182,500).

Lotynų Amerikos šokių varžybų bene didžiausia intriga tapo Ch. G. Schmitt ir E. Salikhovos priartėjimas prie daugkartinių čempionų M. A. Balan ir K. Moshenskos per pasodoblio šokį – čia poras teskyrė 0,042 balo.

Geriausių 2023-ųjų metų šokėjų pasirodymus Kinijoje vertino teisėjai iš Prancūzijos, Rumunijos, Lenkijos, Kinijos, Vokietijos, Kazachstano, Anglijos, Honkongo, Ispanijos, Italijos, Slovakijos. Vertintojų komisijoje dirbo teisėjas iš Lietuvos Giedrius Januškevičius.