K. Kūra ir E. G. Valiūnaitė – Europos čempionato finalininkai!

Armėnijos sostinėje Jerevane ką tik baigėsi WDSF jaunimo Lotynų Amerikos šokių Europos čempionatas. Lietuvai jame atstovavo dvi poros.

Šių metų Lietuvos jaunimo Lotynų Amerikos šokių čempionai Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Vilniaus “Ratuto”) pateko į Europos čempionato finalą ir užėmė 6-ąją vietą. Rezultatas itin džiugina, nes K. Kūrai ir E. G. Valiūnaitei šie metai yra pirmieji jaunimo amžiaus grupėje.

Po pusfinalio mūsų šokėjai surinko 37 teisėjų vertinimo balus ir į finalą pateko trečiuoju numeriu. Pusfinalyje teisėjai geriausiai įvertino jų čia čia čia, pasodoblį ir džaivą. Finale visi dueto šokiai įvertinti šeštosiomis vietomis.

Šių metų šalies čempionato trečiosios vietos laimėtojai Valerij Šylo ir Smiltė Kozlovskytė (Vilniaus “Ratuto”) galutinėje Europos čempionato įskaitoje užėmė 10-ąją vietą pusfinalyje. Pagal teisėjų vertinimo balus šiose varžybose V. Šylo ir S. Kozlovskytei geriausiai sekėsi atlikti čia čia čia.

Iš viso Europos čempionate dalyvavo 39 poros. Čempionato medalius pasidalino Italijos, Armėnijos ir Rumunijos šokėjai: L. la Rocca ir M. M. Scerra, N. Zemlianoy ir A. Sereryan, W. B. Kostner ir A. D. Dumitru. Finale be Lietuvos sportininkų taip pat šoko Moldovos ir Čekijos poros.

Europos čempionate teisėjavo vertintojai iš Italijos, Vokietijos, Armėnijos, Latvijos, Turkijos, Kazachstano, Prancūzijos, Lenkijos. Kartu komisijoje dirbo ir teisėja iš Lietuvos Eglė Visockaitė Damaševičienė.