V. ir V. Lacičiai – planetos vicečempionai!

Kanados Toronto mieste įvyko WDSF profesionalų standartinių šokių pasaulio čempionatas. Lietuvai jame atstovavo Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva (LSŠF Profesionalų lyga).

Vaidotas ir Veronika Lacičiai čempionato finale surinko 190,150 balų ir puošėsi sidabro medaliais.

Mūsų šokėjams kelią ant aukščiausio podiumo laiptelio užstojo Moldovai atstovaujantys N. Darin ir N. Seredina, surinkę 191,100 balo. Finale abiejų porų kvikstepas buvo įvertintas vienodai (38,200 balo), o visus kitus šokius minimaliai – po 0,100-0,300 – laimėjo N. Darin ir N. Seredina.

Beje, po pusfinalio planetos pirmenybėse didesniu skirtumu pirmavo Vaidotas ir Veronika. Visi jų pusfinalio šokiai buvo įvertinti 189,600 balais, o varžovų, tuomet buvusių antroje pozicijoje – 188,400. Kiekvieną šokį pusfinalyje V. ir V. Lacičiai laimėdavo po 0,200 – 0,400 balo ir tik lėtas fokstrotas čia buvo įvertintas vienodai.

Beje, Moldovos šokėjai nuo 2019 m. startavo tik du kartus: 2021 m. ir šių metų pasaulio čempionatuose, kitose varžybose jie nedalyvavo.

Didesnės įtampos šiame turnyre turėjo nepatirti Latvijos profesionalai. E. Linis ir E. Line tiek pusfinalyje, tiek finale buvo užtikrintai treti (183,700 balo) ir laimėjo bronzą.

Pasaulio čempionato finale taip pat šoko Danijos atstovai P. Farina ir S. Koborg (4-oji vieta), Slovakijos šokėjai M. Cicchitti ir S. Brecikova (5-oji vieta), kanadiečiai P. Rucinski ir T. Veselkina (6-oji vieta). Iš viso čempionate dalyvavo 19 porų.

Planetos pirmenybėse dalyvaujančius šokėjus vertino Lenkijos, Australijos, Čekijos, Danijos, JAV, Moldovos, Kanados, Anglijos, Italijos teisėjai. Kolegijoje dirbo ir teisėja iš Lietuvos Daiva Dackevičienė.

Nuotrauka: Danielė Naujokas (ačiū!)