Kasmetinis trenerių ir teisėjų kongresas

Kartu su Lietuvos nacionalinės rinktinės šokėjais praėjusį savaitgalį Birštone rinkosi ir Lietuvos treneriai bei teisėjai. Šeštadienį mūsų specialistams buvo surengtas kvalifikacijos kėlimo kongresas.

Kongreso metu standartinių šokių paskaitas skaitė Michele Bonsignori iš Italijos, Lina ir Donatas Vėželiai iš Lietuvos, o Lotynų Amerikos šokių – Jaroslav Kučera iš Čekijos bei Natalija Petrova iš Izraelio.

Didelio mūsiškių susidomėjimo sulaukė Lietuvos sporto universiteto mokslininkai, kurie pristatė per pavasario stovyklą Druskininkuose Lietuvos šokėjų atlikto fizinio testavimo rezultatus. Dr. Audrius Sničkus ir doc. dr. Inga Luknonaitienė teigė, kad buvo nustebę gerąja prasme. Nors sportiniai šokiai dar dažnai nėra laikoma tikra ar rimta sporto šaka, tačiau mūsų šokėjų fiziniai rodikliai bylojo ką kitą. “Šokėjų parametrai atitinka tuos, kuriuos demonstruoja futbolo ar bokso atstovai, t. y. tų sporto šakų, kurios visuotinai pripažįstamos jau tomis grynosiomis ar klasikinėmis.” – teigė LSU specialistai.

LSŠF rinktinių kuratorius Rolandas Burneikis nurodė, kad mūsų federacija sieks ir toliau aktyviai bendradarbiauti su sporto mokslo atstovais: tiek efektyvesnių treniruočių, tiek traumų prevencijos srityse.

LSŠF generalinė sekretorė Diana Gornatkevičienė pasidžiaugė, jog šiemet kongresas buvo vienas gausiausių per visus pastaruosius metus: “Dalyvavo per 100 mūsų trenerių ir teisėjų. Visi buvo labai aktyvūs, žingeidūs. O ir anketose vyravo pozityvūs vertinimai.”

Šį kongresą rengė Lietuvos sportinių šokių federacija, jos akademija, vadovaujama Martyno Kūros, bei federacijos administracijos komanda.