Birštone įvyko Lietuvos nacionalinės rinktinės stovykla

Tris praėjusio savaitgalio dienas Birštone plušo Lietuvos nacionalinės sportinių šokių rinktinės šokėjai. Rinktinės nariams čia buvo surengta tradicinė treniruočių ir kvaifikacijos kėlimo stovykla.

Kaip teigė LSŠF rinktinių kuratorius Rolandas Burneikis, į stovyklą atvyko 30 porų: po 20 šokančių standartinius šokius ir Lotynų Amerikos šokius bei 10 porų – dešimtkovininkų. “Viskas praėjo tikrai sėkmingai ir tikrai prasmingai. Susirinko beveik visi rinktinės nariai – vos kelios poros buvo išvykusios į varžybas (beje, kai kurie tą patį savaitgalį spėjo ir į stovyklą, ir į varžybas).” – kalbėjo R. Burneikis.

Standartinių šokių treniruotes stovykloje vedė Lietuvos šokėjams labai gerai pažįstami treneriai. Jau kelintą kartą dirbti su mūsų šalies rinktine atvyko Michele Bonsignori iš Italijos, nebe pirmą kartą savo patirtį perteikė treneriai iš Lietuvos Lina ir Donatas Vėželiai.

Tuo tarpu Lotynų Amerikos šokių treniruotes šį kartą vedė pirmą kartą į Lietuvą pakviesti treneriai: Jaroslav Kučera iš Čekijos ir Natalija Petrova iš Izraelio. “Lotynų treneriams šį kartą gal buvo kiek sudėtingiau, nes jie pirmą kartą matė mūsų poras treniruotėse.” – sakė R. Burneikis. Tačiau jis pridūrė, kad po stovyklos, aptariant pasiektus rezultatus ir visas stovyklos dienas, tiek J. Kučera, tiek N. Petrova gyrė mūsų poras už jų turimus pagrindus, originalumą.

“Žinoma, su Lotynų Amerikos šokiais kol kas mes nesame pirmi pasaulyje, tad tobulėti yra kur. Trenerė Petrova, nors ir sakė, kad mūsų sportininkai labai džiaugiasi šokiu, kas yra tikrai pozityvu, tačiau linkėjo kiek stipresnio įsigilinimo į Lotynų Amerikos šokių esmę. Sakyčiau, kad gal ir juokaudama, bet labai rimtai trenerė sakė, kad kelias į žvaigždes veda per kančias, tad siūlė mūsų šokėjams nepabijoti ir save pakankinti.” – pasakojo rinktinių kuratorius.

Stovyklos metu šokėjams taip pat buvo skirtas masažas, kurį atliko “Reabilitacijos ir masažo centro” specialistai, vadovaujami Dmitrij Filimonov. Čia Rolandas Burneikis pridūrė, jog svarbu buvo ne tik masažas, bet ir šokėjų kūno įvertinimas: “Žmonės iš šio masažo centro dirba su šokėjais, tad pažįsta mūsų sportininkų kūnus. Prašėme, kad būtų ne tik masažuojama, bet ir nustatomos galbūt silpnesnės vietos, suteikiamos konsultacijos dėl tolimesnės kūno priežiūros ir traumų prevencijos.”

Daugiausiai prie šios stovyklos organizavimo dirbęs Rolandas Burneikis už organizacinę pagalbą dėkojo LSŠF generalinei sekretorei Diana Gornatkevičienei, o taip pat pabrėžė lokacijos svarbą. “Birštonas jau labai daug metų yra svarbus Lietuvos šokėjams. Sakyčiau, jog šokių renginiai Birštone yra mūsų klasika. Prisimenu, kad ir pats esu čia šokęs! Tačiau, žinoma, Birštonas labai atsinaujino ir šiemet itin svetingai mus priėmė Birštono sporto centras bei jo direktorius Giedrius Gustas. Labai dėkojame už tai! Viskas mums buvo ir įprasta, ir kartu – modernu, patogu.”

Tuo tarpu stovyklos dalyviai gyrė ne tik patogią sporto bazę, bet ir stovyklos metu vyravusią draugišką atmosferą, geras emocijas ir nekantravo į Birštoną sugrįžti vėl.