Laukia įdomus savaitgalis: karštos kovos Riminyje ir Vilniuje!

Italijos Riminio kurorte šį savaitgalį renkasi geriausi pasaulio sportinių šokių šokėjai. Tačiau sportininkams rūpi tikrai ne poilsis Adrijos jūros pakrantėje. Čia tris dienas dėl geriausių žemyno ir planetos sportininkų vardo kovos profesionalai ir mėgėjai standartinių šokių atlikėjai, o jaunimo amžiaus grupės sportininkai varžysis Lotynų Amerikos šokių programoje. Ne mažiau pergalingų emocijų tikimasi sulaukti ir Vilniuje, kur 21-ąjį kartą startuos sportinių šokių festivalis „Lithuanian Open“.

„Šį savaitgalį į Italiją išlydime savo stipriausiuosius: Vaidotas ir Veronika Lacičiai varžysis dėl Europos profesionalų čempionų vardo, Evaldas ir Ieva Sodeikos trečią kartą gins mėgėjų pasaulio čempionų titulą. Tikime, kad puikiai iki šiol pasirodžiusios jaunimo poros Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė bei Rokas Kraucevičius ir Ilzė Kaminskaitė taip pat yra verti Lotynų Amerikos šokių čempionato finalo. Suaugusiųjų mėgėjų grupėje šoks ir mūsų jaunieji Lietuvos vicečempionai Georgijus Kalašnikovas ir Domilė Šemeškevičiūtė, kurie pernai pasaulio čempionate liko per plauką nuo pusfinalio, tad manome, kad šiemet jau varžysis dėl patekimo į finalą.“ – lūkesčiais dalinosi Lietuvos sportinių šokių federacijos generalinė sekretorė Diana Gornatkevičienė.

„Ir džiaugiamės, ir nerimaujame.“ – prieš kelionę į Italiją vienu balsu tvirtino pakalbinti Lietuvos delegacijos šokėjai. Visgi, daugelis teigė, jog yra puikiai pasiruošę, gerai nusiteikę, tad beliko prieš startus pailsėti ir sušokti geriausią įmanomą variantą, o visa kita jau bus teisėjų rankose.

Kam vertintojai Italijoje buvo palankiausi, sirgaliai Lietuvoje sužinos jau šio penktadienio vakarą. Pirmieji ant parketo žengs Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitienė, kurie varžysis Europos profesionalų standartinių šokių čempionate. Kaip profesionalai, per pastaruosius dvejus metus V. ir V. Lacičiai pasaulio čempionatuose jau yra iškovoję sidabrą ir bronzą, tad tikimasi, kad trečias startas žemyno pirmenybėse bus auksinis.

Mėgėjai standartinių šokių šokėjai pasaulio čempionate varžysis sekmadienį. Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė trečią kartą gins geriausiųjų pasaulyje vardą – du kartus čempionatus jie jau laimėjo Lietuvoje ir Čekijoje. Arti finalo sekmadienį turėtų būti ir dar viena mūsų šaliai atstovaujanti pora – Georgijus Kalašnikovas ir Domilė Šemeškevičiūtė.

Jaunimas Lotynų Amerikos šokius atliks šeštadienį. Į Riminį atvykstantys Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė jaunimo amžiaus grupėje šoka tik pirmus metus ir bus vieni jauniausių šios grupės pasaulio čempionato dalyvių. Nepaisant to, Europos Lotynų Amerikos šokių čempionate duetas šiais metais jau šoko finale. Tuo tarpu Rokas Kraucevičius ir Ilzė Kaminskaitė turi daugiau patirties jaunimo grupės pasaulio čempionatuose – jų debiutas įvyko pernai.

„Linkime visiems sėkmės Italijoje, o Lietuvos sirgalius kviečiame atvykti pasižiūrėti sportinių šokių varžybų Vilniuje!“ – kvietė Lietuvos sportinių šokių federacijos pirmasis viceprezidentas Virginijus Visockas, kuris yra vienas iš tradicinių sportinių šokių varžybų „Lithuanian Open“ organizatorių.

Šiais metais festivalis „Lithuanian Open“ rengiamas jau 21-ąjį kartą, o jame dėl pasaulio reitingo taškų varžysis jaunimo ir jaunių grupių sportininkai. „Žinoma, nepamiršime ir dar jaunesnių šokėjų – jie galės ne tik pasidžiaugti gražia šokio švente, bet ir iškovoti Lietuvos reitingo taškų, tuo labiau, kad metai artėja į pabaigą ir mes jau skaičiuojame bei ruošiamės apdovanoti šalies reitingo lyderius.“ – kalbėjo V. Visockas.

Visas šio savaitgalio naujienas sportinių šokių mylėtojai galės greitai sužinoti Lietuvos sportinių šokių federacijos socialinių tinklų paskyrose Facebook ir Instagram.