Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė – auksinės Lietuvos sporto žvaigždės!

Praėjusį mėnesį vyko 2022 m. Lietuvos sporto žvaigždžių rinkimai, kuriuos organizavo Lietuvos sporto federacijų sąjunga ir nacionalinis transliuotojas LRT, o nugalėtojai nustatyti balsavusių žmonių bei komisijos balsų dauguma. Šiandien rinkimų nugalėtojai buvo pagerbti ir apdovanoti!

Šiais metais rinkimai buvo skirti jaunosioms mūsų šalies sporto žvaigždėms, t. y. jaunimo ir jaunių amžiaus grupių atletams. Lietuvos sportinių šokių federacija pirmą kartą rinkimams buvo pateikusi dviejų porų kandidatūras.

Susumavus balsavusių žmonių ir komisijos balsus, į auksinį dešimtuką pateko Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė (Vilniaus “Juventos”), o į sidabrinį trisdešimtuką – Edvardas Mašaro ir Gabija Lapševičiūtė (Vilniaus “Spindulys”). L. Makarovas ir K. Ambrazevičiūtė buvo įvertinti už praėjusiais metais jaunimo iki 21 m. amžiaus standartinių šokių pasaulio čempionate iškovotą sidabro medalį, o E. Mašaro ir G. Lapševičiūtė – už du bronzos medalius, laimėtus pasaulio ir Europos jaunimo standartinių šokių čempionatuose.

Iš viso rinkimuose dalyvavo daugiau kaip 100 jaunųjų sportininkų. Į auksinį dešimtuką taip pat pateko imtynių, šiuolaikinės penkiakovės, futbolo, šaudymo iš lanko, krepšinio, dziudo, specialiosios olimpiados – gimnastikos, gimnastikos ir dviračių sporto atstovai.

Vertinimo komisiją sudarė Lietuvos sporto federacijų sąjungos, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Nacionalinės sporto agentūros, Nacionalinės sportininkų asociacijos, Lietuvos sporto žurnalistų federacijos specialistai bei LRT, LNK, Sportas24.lt, Delfi.lt, LietuvosRytas.lt sporto žurnalistai.

Auksinio dešimtuko sąrašo sportininkai buvo apdovanoti balandžio 19 d. Lietuvos sporto federacijų sąjungos visuotinio narių susirinkimo metu.

Auksinėmis žvaigždėmis anksčiau yra tapę Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė, Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė, sidabrinėmis – taip pat Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė.

Sveikiname mūsų šokėjus – labai didžiuojamės! Dėkojame visiems balsavusiems! Dėkojame organizatoriams!

#LithuanianDancers #WeAreDanceSport #100JaunųjųSportoŽvaigždžių #YoungGeneration