Lietuviai triumfavo Čekijoje

Ir “triumfavo” čia labai tinkamas žodis, nes visos Lietuvos šokėjų poros, kurios vyko į WDSF pasaulio reitingo varžybas Čekijos Ūsčio prie Labės mieste, pademonstravo puikius rezultatus!

Suaugusiųjų standartinių šokių varžybose startavo Marco Bodini ir Kristina Charitonovaitė bei Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė. WDSF International Open kategorijos varžybose M. Bodini ir K. Charitonovaitė (Šiaulių “Šypsena” ir Vilniaus “Ratuto”) užėmė 1-ąją vietą, o A. Meška ir A. Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija) – 3-ąją.

Finale visi Marco ir Kristinos šokiai buvo įvertinti pirmosiomis vietomis, o Aurimui ir Ainei geriau pavyko sušokti antrąją finalo dalį – medalius jiems garantavo Vienos valsas, fokstrotas ir kvikstepas.

Suaugusiųjų varžybose dalyvavo 53 poros.

WDSF jaunių II grupės standartinių šokių programoje 1-ieji buvo Jonas Vilčiauskas ir Danielė Vilčiauskaitė (Šiaulių “Šypsena”), o 2-ieji – Augustas Lukoševičius ir Airina Brikmanytė (Vilniaus “DaVi” ir Kauno “Santaka”).

Teisėjai finale už keturis šokius pirmąsias vietas skyrė Jonui ir Danielei, antrąsias – Augustui ir Airinai, o atliekant fokstrotą, Lietuvos duetai buvo įvertinti atvirkščiai. Kiti sportininkai į mūsų porų dvikovą neįsiliejo. Grupės varžybose dalyvavo 18 duetų.

Tarptautinis debiutas Lotynų Amerikos šokių grupėje A. Lukoševičiui ir A. Brikmanytei taip pat buvo sėkmingas. Tarp 20 porų jie užėmė 4-ąją vietą finale, o poros rumba buvo įvertinta trečiąją pozicija.

Tuo tarpu J. Vilčiauskas ir D. Vilčiauskaitė sušoko ir vyresnės amžiaus grupės varžybose. Standartinių šokių jaunimo grupėje duetas pasidalino 7 – 8-ąją vietas tarp 22 kitų porų ir iki finalo jiems tepritrūko vieno taško (šokėjai surinko 26, kai su 27 poros pateko į finalą).

Varžybose Čekijoje dirbo vertintoja iš Lietuvos Neringa Untulienė.