Lietuvos šokėjų pasirodymai Čekijoje

Praėjusį savaitgalį Čekijos Hradec Kralovės mieste vykusiose WDSF pasaulio reitingo varžybose dalyvavo nemažai Lietuvos šokėjų. Net devynioms mūsų poroms pavyko pasiekti WDSF turnyro finalus.

Jaunių II amžiaus grupės standartinių šokių varžybų nugalėtojais Čekijoje tapo Mykolas Inta ir Fausta Rupšytė (Klaipėdos “Žuvėdra”). Visi poros šokiai finale buvo įvertinti pirmosiomis vietomis. 5-ąją vietą šiame finale užėmė Ignas Ratkevičius ir Liveta Spaustinaitytė (Šiaulių “Šypsena”). Šios amžiaus grupės varžybose iš viso dalyvavo 22 poros.

2-oji vieta iškovota suaugusiųjų WDSF International Open kategorijos standartinių šokių varžybose. Sidabru čia pasidabino Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė (Vilniaus “Juventos”). Finale mūsų duetas surinko 9 balus, nes lėtas fokstrotas buvo įvertintas pirmąja vieta.

Tarp 35 šioje grupėje šokusių porų, 10 – 11-ąją vietas pusfinalyje su Čekijos šokėjais pasidalino Rytis Skindzera ir Agata Pavlova (Kauno “Sūkurys”).

Net du Lotynų Amerikos šokių finalus Hradec Kralovėje sušoko Aivaras Kuoga ir Eliza Abdellaoui (Kauno “Sūkurys”): jaunimo iki 21 m. grupėje jie buvo 4-ti tarp 30 porų, o jaunimo grupėje – 5-ti tarp 44 porų.

Jaunių II Lotynų Amerikos šokių varžybose I. Ratkevičius ir L. Spaustinaitytė užėmė 4-ąją vietą, o M. Inta ir F. Rupšytė – 5-ąją. Šioje grupėje varžėsi 31 duetas.

5-ąją vietą iškovojo ir senjorų IV amžiaus grupėje standartinius šokius atlikę Stanislovas Česonis ir Ramunė Jurčiukonienė (Kauno “Kaspinas”). Šioje senjorų grupėje dalyvavo 21 pora.

WDSF jaunimo iki 21 m. amžiaus standartinių šokių finale 6-oji vieta tarp 25 varžybas pradėjusių porų atiteko R. Skindzerai ir A. Pavlovai.

Vos vieno žingsnio iki finalo praėjusio savaitgalio varžybose pritrūko WDSF jauniai I grupės Lotynų Amerikos šokių šokėjams Mantui Urvakiui ir Patricijai Prūsaitei (Elektrėnų “Žiburėliai”). Pusfinalyje duetas užėmė 7-ąją vietą. Grupėje startavo 19 porų.

Varžybose Čekijoje dirbo Lietuvos vertintojai Liudmila Bankauskienė, Vytautas Bankauskas, Dalia Vaikšnorienė.