Lietuvoje įsibėgėja varžybų sezonas: savaitgalį įvyks pirmasis šių metų nacionalinis čempionatas

Prasidėjęs paskutinis žiemos mėnuo atveria duris ir naujiems Lietuvos šokėjų startams. Ne tokia aktyvi gruodžio pabaiga ir ramesnis sausis leido visiems susikaupti, padirbėti treniruočių stovyklose, o pirmąjį vasario savaitgalį jau įvyks ir pirmasis šių metų Lietuvos čempionatas.

„Praėjusieji metai Lietuvos šokėjams buvo labai sėkmingi. Pasaulio ir Europos čempionatuose bei Pasaulio žaidynėse iškvoti trys aukso, keturi sidabro ir penki bronzos medaliai. Negana to, net keturiasdešimt mūsų duetų pateko į pasaulio ir Europos reitingų pirmuosius penkiasdešimtukus, o trys poros savo amžiaus grupių reitinguose buvo pasaulio lyderės. Kaip pažymėjo mūsų federacijos prezidentas Gintaras Skorupskas, tiek daug ir tokių aukštų rezultatų per vienerius metus buvo pasiekta pirmą kartą Lietuvos sportinių šokių istorijoje.“ – kalbėjo Lietuvos sportinių šokių federacijos generalinė sekretorė Diana Gornatkevičienė.

Pristatydama artimiausius Lietuvos sportininkų planus, ji teigė, kad dabar visiems svarbiausia susikoncentruoti į nacionalinius čempionatus, kuriuose bus ne tik išdalinti 2023 m. medaliai, bet ir kelialapiai į pasaulio bei Europos pirmenybes.

Šių metų Lietuvos 10 šokių disciplinos čempionatas ir pirmenybės vyks vasario 4 ir 5 dienomis Druskininkuose, o Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionatas – pirmenybės bus surengtos Šiauliuose kovo 10, 11, 12 dienomis. Po nacionalinių čempionatų prasidės Lietuvos šokėjų kelionės į pasaulio ir Europos turnyrus.

Šiemet Lietuvoje vyks WDSF pasaulio čempionatas

Lietuvoje taip pat bus surengtas vienas Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) čempionatas. „Lietuvos sportinių šokių federacijai patikėta organizuoti 2023 m. standartinių šokių profesionalų pasaulio čempionatą. Jis vyks gegužės 7 dieną Kaune. Organizaciniai darbai jau pradėti, kvietimai išsiųsti – tikime, kad bus gražus reginys, kuriame susirinks geriausi planetos standarto šokėjai, atvyks Lietuvos ir užsienio sirgaliai.“ – planais dalijosi viena iš čempionato organizatorių, LSŠF Profesionalų lygos direktorė Lina Chatkevičiūtė Vėželienė.

Pirmasis nacionalinis čempionatas – Druskininkų arenoje ir portale LRT.lt

Tačiau kol kas visas Lietuvos šokėjų dėmesys sutelktas į artimiausią savaitgalį vyksiantį nacionalinį čempionatą Druskininkuose.

Čempionato direktorius, LSŠF pirmasis viceprezidentas Virginijus Visockas pasidžiaugė, kad dalyvių susirinks daugiau nei pernai: „Savaitės pradžioje baigėsi porų registracija – iš viso užsiregistravo 268 duetai. Dauguma sportininkų iš didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių; bet labai puiku, kad išvysime šokėjus iš Alytaus, Elektrėnų, Jonavos, Kėdainių, Kretingos, Marijampolės, Mažeikių, Plungės, Šilutės, Tauragės, Utenos.“

Šių metų Lietuvos 10 šokių čempionatas – pirmenybės vyks vasario 4 ir 5 dienomis LSC komplekse „Druskininkai“ (M. K. Čiurlionio g. 115a). Finalinės dalys kartu su koncertine programa abi dienas prasidės 18.30 val. Visą turnyrą nuo 11.00 val. tiesiogiai transliuos portalas LRT.lt.