Lietuvos šokėjų startai Jūrmaloje

Viename didžiausių Baltijos jūros kurortų, Latvijos Jūrmalos mieste balandžio 22 ir 23 dienomis vykos WDSF pasaulio reitingo varžybos “Baltic Rising Stars 2023”. Dėl pasaulio reitingo taškų čia galėjo varžytis jaunimo ir jaunių II amžiaus grupių sportininkai.

Geriausiai Latvijoje sekėsi Aivarui Kuogai ir Elizai Abdellaoui (Kauno “Sūkurys”). Jie iškovojo sidabro medalius jaunimo Lotynų Amerikos šokių varžybose. 4-oji vieta šios grupės finale atiteko Lietuvos šokėjams Gustui Beinorui ir Vėjai Beniušytei (Šiaulių “Šypsena”). Iš viso grupėje startavo 18 porų.

Jaunių II amžiaus grupės standartinių šokių finale 4-oji vieta taip pat teko Mykolui Intai ir Faustai Rupšytei (Klaipėdos “Žuvėdra”).

Čia tarp 17 varžybas pradėjusių porų pusfinalyje šoko Adrian Donskich ir Ugnė Matukevičiūtė (Vilniaus “Cafe Latino” ir Vilniaus “AJ Dance”), kurie užėmė 7-ąją vietą, bei Augustinas Patockas ir Vėtrūnė Adomavičiūtė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), kurie buvo 11-12 – oje pozicijoje.

Jaunimo standartinių šokių varžybų finale šoko Gustas Beinoras ir Vėja Beniušytė, kurie galutinėje įskaitoje užėmė 6-ąją vietą. Iš viso šios grupės varžybas pradėjo 24 poros.

Dar viena 6-oji finalo vieta atiteko Mykolui Intai ir Faustai Rupšytei, besivaržiusiems ir jaunių II Lotynų Amerikos šokių varžybose. Šioje grupėje startavo 18 duetų, o vietas pusfinalyje čia užėmė dar dvi mūsų poros: Kajus Astrauskas ir Kamilė Tkačenko (Klaipėdos “Žingsnis”) buvo 8-ti, Edgar Jasiulevič ir Juna Garas (Vilniaus “AJ Dance”) – 9-ti.

Su kitais vertintojais Latvijoje dirbo mūsų šalies teisėjai Neringa Untulienė, Dalia Vaikšnorienė, o vyriausiasis vertintojas buvo Martynas Kūra.