Itin sėkmingas turnyras Frankfurte

Vokietijos Frankfurto mieste tris dienas trukęs WDSF pasaulio reitingo turnyras buvo sėkmingas ir organizatoriams, nes susirinko daug šokėjų, ir Lietuvos sportininkams – daugelis pateko į savo grupių finalus ir puošėsi medaliais!

Iš tiesų didelį potencialą Vokietijoje pademonstravo jaunosios Lietuvos poros.

WDSF pasaulio reitingo standartinių šokių Rising Stars varžybose dvi startavusius mūsų poros užėmė 1-ąją ir 2-ąją vietas tarp 49 duetų. Nugalėtojais tapo Pijus Palskys ir Anna Berzina (Kauno “Sūkurys” ir Panevėžio “Rumba”), o Raigardas Gedvilas ir Ugnė Makarskaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija” ir Kauno “Sūkurys”) buvo antrieji. Keturi Pijaus ir Annos šokiai buvo įvertinti pirmosiomis vietomis bei keturi Raigardo ir Ugnės šokiai įvertinti antrosiomis vietomis – po lėto valso poros buvo susikeitusios pozicijomis.

WDSF pasaulio reitingo Lotynų Amerikos šokių Rising Stars grupės nugalėtojais taip pat tapo mūsiškiai. Augustinas Trinkus ir Lauryta Abramovaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) iškovojo pergalę, laimėdami sambą, čia čia čia ir rumbą prieš sportininkus iš Kinijos. Intensyvioje kovoje 4-ąją vietą šiame finale išplėšė Karolis Čeburnis ir Smiltė Kozlovskytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), gerai įvertinti už sambą, čia čia čia ir pasodoblį. Šioje grupėje startavo 74 poros.

Nuo jaunųjų, kaip įprasta, neatsilieka senjorai. WDSF senjorai II amžiaus grupės standartinių šokių varžybose Vokietijoje nugalėjo Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė Rimkienė (Kauno “Kaspinas”). Visi jų šokiai finale buvo įvertinti pirmosiomis vietomis, o varžybose mūsiškiai aplenkė net 86 poras.

Jaunimo Lotynų Amerikos šokių varžybose Frankfurte startavo 58 poros. K. Čeburnis ir S. Kozlovskytė buvo 2-ti, už visus šokius įvertinti antrosiomis vietomis. Grupės pusfinalyje šoko ir per minimalų dviejų vertinimų atstumą į jį šį kartą nepateko Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė (Klaipėdos “DS dance” ir Kauno “Sūkurys”), kurie užėmė 7-ąją vietą.

Jaunimo standartinių šokių varžybose abu mūsų duetai pateko į finalą. Galutinėje įskaitoje R. Gedvilas ir U. Makarskaitė buvo 4-ieji (už Vienos valsą ir fokstrotą įvertinti trečiomis vietomis), o K. Mlinskas ir L. Rudnickaitė – 5-ieji (už fokstrotą įvertinti ketvirtąja vieta). Šioje grupėje startavo 27 šokėjų poros.

Jauniai II amžiaus grupės varžybose taip pat dvi Lietuvos poros šoko finaluose – po vieną Lotynų Amerikos šokių ir standartinių šokių varžybose. Matas Šturma ir Greta Sokolnikaitė (Kauno “Tvistas” ir Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) buvo 6-ieji tarp 48 porų Lotynų Amerikos šokių grupėje, o Deividas Šostak ir Indrė Žukauskaitė (Vilniaus “Mj sportinių šokių akademija”) – 7-ieji tarp 27 porų standartinių šokių grupėje.

Suaugusiesiems Frankfurte buvo surengtos WDSF International Open grupės varžybose. Geriausiai čia pasirodė P. Palskys ir A. Berzina, kurie pateko į pusfinalį ir galutinėje įskaitoje buvo 10-ieji tarp 74 duetų.

Varžybose Frankfurte teisėjavo vertintoja iš Lietuvos Dalia Vaikšnorienė.

Nuotrauka: Panther Photo Press / Deutscher Tanzsportverband (DTV) e.V. (Danke!)