Liūdime dėl Beatos Onefater netekties.

Šį rytą buvo pranešta apie Beatos Onefater netektį. Viena ryškiausių pasaulio Lotynų Amerikos šokių žvaigždžių, savitu stiliumi ir įstabiomis galimybėmis išsiskyrusi Beata Onefater mirė Jungtinėse Amerikos Valstijose po ilgos kovos su sunkia liga.

Beata Onefater gimė ir stiprius pirmuosius šokių žingsnius žengė Lietuvoje. Jau tuomet jai buvo prognozuojama puiki talentingos šokėjos ateitis. Kartu su partneriu Mantu Stašaičiu, duetas buvo pirmoji “Sūkurio” pora, patekusi į pasaulio čempionato finalą: aštuonis kartus tapę Lietuvos čempionais visų disciplinų programose, jie pateko į pasaulio Lotynų Amerikos šokių čempionato finalą jaunimo amžiaus grupėje. Nors netrukus po to B. Onefater su šeima išvyko į JAV, ji visada šiltai prisimindavo savo trenerius Lietuvoje G. ir O. Gunko bei dėkojo jiems už sėkmingus pagrindus tolimesnei šokėjos karjerai.

Nuo 1995 iki 2004 metų B. Onefater atstovavo Pietų Afrikos Respublikai ir JAV kartu su Michael Ventink. 1998 metais duetas tapo Lotynų Amerikos šokių pasaulio čempionais, prieš tai buvo iškovoję ir vicečempionų titulą. Pasukę profesionalų keliu, šokėjai suspėjo tapti visų didžiųjų pasaulio varžybų finalininkais.

2004 metais, nutraukusi sportininkės karjerą, B. Onefater JAV dirbo sportinių šokių trenere, kūrė šokių kostiumus, teisėjavo. Prieš trejetą metų viename interviu ji sakė, kad šokėjos karjeros metu pavyko išpildyti visas svajones: “Karjerą baigiau be apgailestavimų ir nuoskaudų. Tikrai.” O šokėjams tuomet B. Onefater palinkėjo surasti balansą tarp treniruočių ir gyvenimo, džiaugtis paprastais dalykais bei gyventi šiandiena.

Lietuvos šokių bendruomenės bei Lietuvos sportinių šokių federacijos vardu užjaučiame Beatos Onefater šeimą, draugus, kolegas. Nepaprastai liūdime ir visada prisiminsime…

Nuotrauka: Šoka B. Onefater ir M. Stašaitis (LSŠF archyvas).