WDSF ir DSE reitingo varžybos Latvijoje

Praėjusį savaitgalį Latvijos Daugpilio mieste vyko ir pasaulio, ir Europos reitingų varžybos. Žinoma, turnyre dalyvavo gausus būrys Lietuvos šokėjų.

Dėl WDSF pasaulio reitingo taškų varžėsi jaunimo amžiaus grupės sportininkai.

Standartinių šokių varžybų finale 4-ąją vietą užėmė Orestas Preidys ir Katrina Motiejūnė (Panevėžio “Rumba”), 5-ąją – Žymantas Rastenis ir Emilija Bartkevičiūtė (Vilniaus “Vijūnas”). Lotynų Amerikos šokių finale 4-ieji buvo Danielius Zaborovskis ir Justė Bubulytė (Vilniaus “Šokių rojus”). Šiose grupėse atitinkamai startavo 6 ir 8 duetai.

Dėl Europos sportinių šokių asociacijos (DSE) reitingo taškų Latvijoje varžėsi jaunučiai, jauniai I ir jauniai II.

Geriausiai mūsų poroms sekėsi jauniai I Lotynų Amerikos šokių grupėje. 1-ąją vietą čia iškovojo Arianas Eismontas ir Emilija Chmeliova (Klaipėdos “Tendance”). 3-ąją poziciją užėmė Dovydas Labutis ir Miglė Pravilonytė (Kauno “Duetas” ir Vilniaus “Ratuto”). Grupėje šoko 6 poros.

2-oji vieta iškovota jaunių II standartinių šokių varžybose. Sidabru puošėsi Adrian Donskich ir Ugnė Matukevičiūtė (Vilniaus “Cafe Latino” ir Vilniaus “AJ Dance”). 6-oji vieta šioje grupėje atiteko Nagliui Markevičiui ir Silvijai Vilionskytei (Vilniaus “Ratuto”). Grupėje varžėsi 8 poros.

Jaunių II Lotynų Amerikos šokių varžybų 3-oji vieta atiteko Eimantui Eirošiui ir Azzurrai Cotticelli (Klaipėdos “Žingnis”), 4-oji – Edgarui Jasiulevič ir Junai Garas (Vilniaus “AJ Dance”), 6-oji – Karoliui Lynikui ir Tėjai Misikonytei (Vilniaus “AJ Dance”). Grupėje dalyvavo 12 šokėjų porų.

Trys Lietuvos poros šoko jaunių I amžiaus grupės standartinių šokių finale: 3-ieji buvo Eimantas Vilčinskas ir Kira Volkova (Vilniaus “AJ Dance”), 4-ieji – A. Eismontas ir E. Chmeliova, 6-ieji – D. Labutis ir M. Pravilonytė. Grupėje startavo 6 poros.

Tuo tarpu dar du bronziniai apdovanojimai iškovoti jaunučių amžiaus grupėje. Martynas Karmonas ir Liudvika Rėksnytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) buvo 3-ti ir standartinių, ir Lotynų Amerikos šokių programose. Standartinių šokių programos finale 5-ąją vietą taip pat užėmė Aleksas Janovskis ir Amadėja Milgevičiūtė (Alytaus “Alemana”). Jaunučių grupėse šoko 9 ir 10 porų.

Varžybose Daugpilyje dirbo Lietuvos teisėjas Vytautas Bankauskas.