Lotynų Amerikos šokių parodomosios programos pasaulio čempionatas

Paskutinis, bet labai įdomus, šio savaitgalio WDSF pasaulio čempionatas įvyko taip pat Vokietijoje – Miulheimo prie Rūro mieste. Jame varžėsi suaugusieji šokėjai dėl Lotynų Amerikos šokių parodomosios programos geriausiųjų titulo.

Po kelerių metų pertraukos tokiame čempionate Lietuva taip pat turėjo savo atstovus – Matą Lukašovą ir Rugilę Brikmanę (Kauno “Santaka”).

Mūsų šokėjai turnyre užėmė 7-ąją vietą – apmaudžiai minimaliu balų skirtumu nepavyko patekti į finalą. Pusfinalyje M. Lukašovas ir R. Brikmanė surinko 35,580 balo, o į finalą pateko duetas su 35,598 balo. Tad nuo geriausiųjų šešetuko mūsų porą teskyrė 0,018 balo.

Lietuvos šokėjai Vokietijoje pademonstravo šokį, pavadintą “Phases of Life”. Aukščiausiu balu teisėjai įvertino šio pasirodymo choreografijos ir prezentacijos komponentą, taip pat aukštus balus (iki 9,250) kai kurie vertintojai skyrė už partnerystės įgūdžius.

Kategorijos planetos pirmenybėse nugalėjo Vokietijos šokėjai Artur Balandin ir Anna Salita. Sidabras iškeliauja į Rumuniją – jį laimėjo Vlad Mihai Paraschiv ir Antonia Ioana Iosub. Bronzą išsiveš sportininkai iš Kazachstano Ayan Zhumatayev ir Ekaterina Penteleeva. Finale taip pat šoko dar vienas iš Vokietijos duetas bei Sakartvelo ir JAV poros. Iš viso varžybas pradėjo 15 šokėjų porų iš 12 valstybių.

Čempionate teisėjavo vertintojai iš Kinijos, Belgijos, Rumunijos, Prancūzijos, Lenkijos, JAV, Austrijos, Vokietijos, Portugalijos, Armėnijos.