Lotynų Amerikos šokių pasaulio čempionatas

Šį šeštadienį tarp daugelio svarbių Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) renginių įvyko ir vienas itin ryškus – 2022 m. Lotynų Amerikos šokių suaugusiųjų pasaulio čempionatas.

Vokietijos Miulheimo prie Rūro mieste startavo 65 geriausios Lotynų Amerikos šokių atlikėjų poros. Lietuvai turnyre atstovavo Vakaris Apvinis ir Gabrielė Bartkutė (Panevėžio “Amber dance” ir Kauno Editos Daniūtės šokių studija) bei Mattia Gagnone ir Justina Jurkoit (Vilniaus “Ratuto”).

V. Apvinis ir G. Bartkutė čempionate kartu su Austrijos, Slovakijos, Latvijos, Bulgarijos ir Portugalijos sportininkais pasidalino 43-48 – ąją vietas. M. Gagnone ir J. Jurkoit užėmė 55-ąją vietą.

Šių metų pasaulio čempionais tapo Marius Andrei Balan ir Khrystyna Moshenska iš Vokietijos, vicečempionais – Charles Guillaume Schmitt ir Elena Salikhova iš Prancūzijos. Trečioji vieta atiteko Edgar Marcos Borjas ir Alinai Nowak iš Lenkijos. Kitas tris vietas finale atitinkamai pasidalino: Ispanijos šokėjai Guillem Pascual ir Diandra Aniela Illes, Kinijos šokėjai Yan Bangbang ir Du Yujun, Rumunijos sportininkai Alexandru Miculescu Ionut ir Andra Pacurar.

Priešingai nei prieš savaitę vykusiame standartinių šokių čempionate, viso finalo metu nebuvo didelės sportinės intrigos – už kiekvieną šokį sportininkams buvo skirtos tokios pačios vietos, kaip ir galutinėje įskaitoje.

Šiame pasaulio čempionate teisėjavo Kinijos, Belgijos, Rumunijos, Slovėnijos, Italijos, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Vokietijos, Lenkijos, JAV ir Kazachstano teisėjai.

Nuotrauka: @wi_da_fe_2022