Naujus mokslo metus šokėjai pradėjo šalies rinktinės stovykloje

Prieš prasidedant naujiems mokslo metams, Lietuvos sportinių šokių federacija savo pagrindinės rinktinės nariams Birštone surengė treniruočių stovyklą, kurioje vyko standartinių ir Lotynų Amerikos šokių pamokos.

„Šiemet pagrindinės rinktinės stovyklą surengėme paskutinėmis rugpjūčio dienomis. Toks laikas buvo labai patogus šokėjams, nes Lietuvos čempionatuose medalius iškovoję sportininkai jau rugsėjį startuos pasaulio ir Europos čempionatuose – vyks planetos ir žemyno suaugusiųjų dešimties šokių disciplinos čempionatai. Daug svarbių turnyrų geriausių Lietuvos šokėjų laukia iki pat šių metų pabaigos.“ – pasakojo LSŠF vykdomojo komiteto narys, nacionalinių rinktinių kuratorius Rolandas Burneikis.

Standartinių šokių pamokas rinktinės stovykloje vedė treneris iš Italijos Michele Bonsignori bei specialistas iš Lietuvos Giedrius Januškevičius.

„Lietuvos šokėjus stebiu ir pažįstu jau daug metų. Gerąja prasme mane stebina, kad lietuviai visuomet yra tarp pasaulio lyderių – nežinau, kaip jums pavyksta išlaikyti tokį aukštą lygį – karjerą baigus vienoms geroms poroms, jiems už nugaros jau stovi jaunimas, pasiruošęs spindėti tarptautinėse arenose. Jau šioje stovykloje pastebėjau bent kelias poras, kurios greičiausiai ateityje nenusileis dabartiniams planetos čempionams Evaldui Sodeikai ir Ievai Sodeikienei.“ – daug pagyrų lietuviškai sportinių šokių mokyklai išsakė italas M. Bonsignori.

Su Lotynų Amerikos šokių sportininkais patirtimi dalinosi daugkartiniai pasaulio čempionai iš Danijos – Peter ir Kristina Stokkebroe. „Mums taip pat pažįstami Lietuvos šokėjai – su mumis treniruojasi jūsų šalies dabartiniai suaugusiųjų čempionai Matas Lukašovas ir Rugilė Monginaitė – Brikmanė. Visgi, visą rinktinę – nuo jaunių ir jaunimo – išvydome pirmą kartą.“ – kalbėjo treneriai iš Danijos.

P. Stokkebroe pridūrė, kad puikių įspūdį jam paliko ne tik darbas su sportininkais, bet ir darbas su Lietuvos treneriais bei teisėjais. Birštone taip pat buvo surengtas kasmetinis kongresas šiems specialistams.

Vieni iš kongreso treneriams ir teisėjams organizatorių buvo Lietuvos sportinių šokių federacijos Akademija. Jos vadovas Martynas Kūra teigė, kad kiekvieną kartą, rengiant tokius mokymus, ieškoma temų ir specialistų, kurių pagalba mūsų treneriai – o kartu ir šokėjai – įgytų konkurencinį pranašumą tarptautiniuose turnyruose: „Manau, kad šių metų renginys pateisino dalyvių lūkesčius, o kokie bus rezultatai varžybose – išvysime labai greitai.“

Jau šį savaitgalį Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyks suaugusiųjų dešimties šokių disciplinos pasaulio čempionatas, kuriame Lietuvai atstovaus Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė iš Vilniaus „Juventos“, o dar po dviejų savaičių – šios disciplinos Europos čempionatas, į kurį vyks Justas Gedgaudas ir Viktorija Petrenko iš Kauno „Sūkurio“.

Lietuvos sportinių šokių federacija labai džiaugiasi, kad tiek stovyklos užsiėmimai rinktinės nariams, tiek mokymai kongrese treneriams ir teisėjams buvo nemokami, nes juos kartu su federacija finansuoja Sporto rėmimo fondas pagal projektą „Šokių trenerių, teisėjų, sportininkų, besidominčių visuomenės narių kvalifikacijos tobulinimas“ (Nr. SRF-KT-2019-1-0028; projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, o jį administruoja Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija).