P. Mitkus ir J. Jančiūnaitė iškovojo bronzą pasaulio čempionate!

Šeštadienio vakarą Bulgarijos sostinėje Sofijoje įvyko WDSF jaunių II amžiaus grupės (14 – 15 metų sportininkai) standartinių šokių pasaulio čempionatas. Kaip ir praėjusį savaitgalį suaugusieji standartinių šokių šokėjai, taip ir jauniai pasaulio čempionate pasirodė… labai panašiai!

Pasaulio čempionato bronzos medalius iškovojo Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė (Vilniaus “DaVi”). Reikia pripažinti, kad dėl visų medalių – taip pat ir dėl bronzos – vyko itin atkakli kova.

P. Mitkus ir J. Jančiūnaitė finale surinko 17 balų: lėtas valsas, foktsrotas ir kvikstepas buvo įvertinti trečiomis vietomis, o tango ir Vienos valsas – ketvirtomis. Tuo tarpu artimiausi mūsų dueto varžovai – Izraelio sportininkai Jaime Martinez Ibanez ir Emmi Brener – taip pat surinko 17 balų, tačiau mūsiškiai juos aplenkė trijuose šokiuose.

Visuose turuose visus Lietuvos dueto šokius teisėjai vertino labai panašiai, tad sušokta buvo stabiliai.

Tuo tarpu šių metų Lietuvos vicečempionai – Neidas Lenkaitis ir Izabelė Žymančiūtė (Kauno “Kaspinas”) – pasaulio čempionate užėmė 8-ąją vietą pusfinalyje. Pagal teisėjų vertinimo balus lemiame ture mūsų porai geriausiai sekėsi atlikti tango, o kiti šokiai taip pat buvo įvertinti labai panašiai – duetas pademonstravo stabilų šokimą.

Beje, dėl patekimo į pusfinalį šiame turnyre susiklostė labai įdomi padėtis: net keturios poros surinko po vienodą balų skaičių (22) ir pasidalino 12-15 – ąją vietas, o pusfinalyje šoko tik 11 duetų.

WDSF jaunių II amžiaus grupės standartinių šokių programos pasaulio čempionais tapo Latvijos šokėjai Richards Krivinš ir Marija Golubeva (7 balai finale), vicečempionais – sportininkai iš Bulgarijos Aleks Kostadinov ir Ivelina Karcheva (9 balai finale). 5-oji ir 6-oji finalo vietos atitinkamai atiteko latviams K. R. Silarajs ir P. Marinaka bei lenkams T. Olejarz ir W. Kurda. Iš viso pasaulio čempionate dalyvavo 59 poros.

Jaunių II pasaulio čempionato dalyvius vertino teisėjų kolegija, sudaryta iš Rumunijos, Sakartvelo, Čekijos, Ekvadoro, Bulgarijos, Austrijos, Latvijos ir Italijos teisėjų. Komandoje dirbo ir Lietuvos vertintojas Donatas Vėželis, o vyriausiąja varžybų vertintoja buvo Daiva Dackevičienė.