Paaiškėjo, kas teisėjaus Lietuvos breiko čempionate: kolegijoje – garsūs vardai

Sekmadienį Vilniuje vyksiančiame Lietuvos breiko ir hiphopo čempionate dalyvaus rekordinis skaičius šokėjų, o skelbiama teisėjų komisijos sudėtis mirga garsiais vardais.

Šalies breiko čempionatas rengiamas jau penktąjį kartą. „Švęsime jauną gimtadienį.“ – šypsosi Lietuvos sportinių šokių federacijos Breiko lygos vadovas Mindaugas Radvila. „Šie metai – ypatingi, nes olimpiniai, o breikas olimpinėse žaidynėse debiutuos. Olimpiniam turnyrui neprilygsime, bet gerų šokėjų nestokosime. Jau vien ko verta bus pamatyti Dominikos Banevič – Bgirl Nickos šokį! Šoks daug įdomių, stiprių vyrų grupės sportininkų. Negana to, aš asmeniškai labai džiaugiuosi ir šių metų teisėjų kolegija: iš vienos pusės – joje garsūs breiko pasaulio specialistai, iš kitos pusės – su Lietuvos šokėjais jie mažai pažįstami, todėl sudarėme labai geras sąlygas kvalifikuotam, objektyviam vertinimui.“ – kalbėjo M. Radvila.

Elitiniai vertintojai – ne tik iš Europos

Breiko čempionato šokėjus vertins penki teisėjai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Nyderlandų, Prancūzijos, Ukrainos ir Latvijos.

Prancūzijos teisėja Valentine Nagata Ramos – Bgirl Valentine yra teisėjavusi pasaulio ir Europos breiko čempionatuose, planetos reitingo turnyruose nuo Ispanijos iki Kolumbijos ir Japonijos, o taip pat ji minima, kaip viena iš kandidačių ir į Paryžiaus olimpinių žaidynių teisėjų kolegiją. „Į Lietuvą keliausiu pirmą kartą – labai nekantrauju! Jaučiu, kad po šio savaitgalio namo važiuosiu patyrusi daug naujų atradimų. Mėgstu, kai esu nustebinama, ir esu tikra, kad Lietuvoje taip ir nutiks!” – paklausta, ko tikisi iš Lietuvos šokėjų, kalbėjo V. Nagata Ramos.

Kolegei pritarė iš Nyderlandų sostinės Amsterdamo į mūsų šalį atkeliausiantis Jurriaan Bouterse – Bboy Jurskee, breiko pasaulyje besisukantis jau daugiau kaip 30 metų – pirmiausiai, kaip šokėjas, o dabar – kaip kvalifikuotas teisėjas, patyręs treneris: „Jūsų šokėja Bgirl Nicka šiuo metu pasaulyje demonstruoja puikią formą, sakyčiau, crazy stilių, todėl nekantrauju pamatyti kitas Bgirls ir kitus Bboys. Žinau, kad šiemet čempionate dalyvaus rekordinis skaičius jaunimo – tikiuosi išvysti daug įdomaus šokio.“ – sakė J. Bouterse.

Šie pakalbinti teisėjai turi Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) licencijas, patys skaito paskaitas, todėl jų požiūris į šokį atitinka olimpinėse žaidynėse vyrausiančiai koncepcijai. „Visgi teisėjų kolegija bus įvairesnė. Didžiuojamės, kad mums pavyko pasikviesti legendinį breikerį Poe One. Šis šokėjas labai aukštai kotiruojamas pasaulyje – teisėjauja beveik visuose prestižiniuose breiko turnyruose, skaito paskaitas ir, sakyčiau, kad yra vienas iš tų, kurie šiandien diktuoja tendencijas.“ – gerų žodžių jau rytoj į Vilnių susirinksiančiam pasaulio breiko elitui negailėjo Mindaugas Radvila. Jis pabrėžė, kad šie žodžiai – nėra tušti. Breiko ir hiphopo varžybose yra taisyklė, jog prieš varžybas teisėjai taip pat privalo sušokti ir parodyti savo gebėjimus.

Gausus čempionato prizinis fondas

„Lietuvos hiphopo čempionato naujovė – prisijungsiantys house stiliaus šokėjai“. – sakė šiuos gatvės šokių žanrus puoselėjantis Dainius Žebrauskas – Skruzdėliukas, kuris anksčiau pats yra tapęs pasaulio hiphopo čempionu.

D. Žebrauskas teigė, kad šių metų čempionate – tiek breiko, tiek hiphopo – labiausiai nudžiugino galimybė partnerių dėka sportininkams įsteigti puikias dovanas, tarp kurių ir kelionės į turnyrus, ir piniginiai prizai, ir dovanų kuponai, padėsiantys įsigyti treniruotėms reikiamų dalykų, ir laisvalaikio dovanos. „Šiais metais prizai tikrai ne simboliniai – ačiū visiems partneriams, kurių dėka galėsime apdovanoti mūsų geriausius sportininkus ir prisidėti prie tolimesnio jų tobulėjimo.“

Olimpinių žaidynių repeticija – Kinijoje

Beje, Lietuvos breiko ir hiphopo čempionatas šiais metais sulaukia tarptautinės bendruomenės dėmesio – specialistų minimas, kaip vienas įdomesnių šio pavasario renginių.

Visgi, jau nuo šio ketvirtadienio iki pat sekmadienio breiko mėgėjai bus susitelkę ir į tai, kas vyksta Kinijoje. Šanchajaus mieste WDSF surengė olimpinės atrankos turnyrą, kurio taisyklės bus identiškos Paryžiaus olimpiniam turnyrui. „Viena vertus, šis renginys labai svarbus sportininkams, nes čia dar vienas šansas išsikovoti vietą žaidynėse, jeigu nepavyko to padaryti anksčiau, o organizatoriams – Paryžiaus repeticija.“ – kalbėjo Pasaulio sportinių šokių federacijos atstovai, kurie jau šiandien pradeda darbą Kinijoje. Beje, čia taip pat nustebino rekordinis prizinis fondas – geriausiems turnyro šokėjams bus išdalinta 80 000 eurų.

Lietuvos breiko ir hiphopo čempionatas vyks gegužės 19 d., sekmadienį, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO Vilniuje. Finalinės varžybos prasidės 19.00 val.