Paryžiuje – įspūdingas Nickos šokis!

Šeštadienį legendiniame Paryžiaus „Roland Garros“ teniso aikštyne karaliavo breikas. Čia vyko turnyro „Red Bull BC One“ finalinės varžybos, kurios šiemet, kaip ir kiekvienais metais, drąsiai gali būtų pavadintos planetos stipriausiųjų iš stipriausiųjų čempionatu: patys geriausi pasaulio breiko šokėjai į finalines varžybas gauna asmeninius kvietimus, o kitiems tenka įveikti sudėtingas atrankas.

Dar vienas įkvepiantis Bgirl Nickos debiutas

Lietuvos breiko žvaigždė Dominika Banevič – Bgirl Nicka „Red Bull BC One“ varžybose šiemet debiutavo su asmeniniu kvietimu. Anksčiau ji neturėjo galimybės čia dalyvauti, nes nebuvo sulaukusi šešiolikos metų amžiaus, tad į turnyrą vykdavo, bet tekdavo jį stebėti tarp žiūrovų. Ne viename interviu anksčiau mūsų šokėja buvo pabrėžusi, jog būtent šio turnyro finalas yra viena iš didžiausių jos sportinių svajonių, nes augdama žavėjosi ant įspūdingos scenos besisukančiais breikeriais, iš jų mokėsi.

Šiemet, dvidešimtą kartą surengtas finalines varžybas Paryžiuje stebint 8000 žiūrovų, Nickos svajonė išsipildė: ji ne tik žengė ant scenos, bet ir nuo pirmųjų žingsnių įrodė, kad čia jaučiasi labai gerai, o prieš varžybas paklausta sakė, jog prisimindama save, džiaugiasi, kad ir kitiems jauniems šokėjams dabar galės tapti įkvėpimu.

Puikus Nickos šokis pilnutėlei arenai Paryžiuje

Be vargo patekusi tarp aštuonių geriausių turnyro merginų, Nicka šoko pasitikinčiai. Specialistai įvardino, jog šoko itin originaliai ir jautėsi patogiai, o žiūrovų buvo pasitikta ovacijomis. Aštuntfinalyje Nicka nepaliko jokių šansų Portugalijos šokėjai Bgirl Vanesai ir laimėjo sausu 5:0 rezultatu. Ketvirtfinalyje tokiu pat rezultatu Nicka nugalėjo japonę Bgirl Yasmin, kuri šioje dvikovoje išnaudojo visą savo judesių arsenalą ir atrodė tikrai įdomiai.

Turnyro pusfinalyje Nicka susitiko su Bgirl 671 iš Kinijos, kuri prieš savaitę laimėjo Azijos žaidynes ir tokiu būdu taip pat džiaugiasi tiesioginiu kelialapiu į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Muzikaliai, su gera energija, demonstruodama originalius perėjimus tarp elementų, Nicka negali turėti sau priekaištų dėl pasirodymo pusfinalyje. Visgi, keturi teisėjai pergalę skyrė Bgirl 671 ir tik Ispanijos teisėja pirmenybę teikė mūsiškei. Reikia pripažinti, kad sportininkės kėlė vienai kitai iššūkius ir dvikova galėjo turėti visokias baigtis, tuo labiau, kad kai 671 pabrėžė, jog jos stiprybė yra darbas kojomis ir sukiniai, Nicka įrodė vienodai stipriai įvaldžiusi šiuos ir kitus elementus – šokį viršutinėje kūno dalyje, bounce judesį, sustingimus, puikius sujungimus.

Kaip po turnyro pripažino teisėja iš Prancūzijos Bgirl Babyson, šokėjų lygis buvo neįtikėtinas: „Vyrų varžybose man netgi buvo lengviau teisėjauti, nes mačiau didesnius skirtumus tarp šokėjų, o merginos pusfinaliuose buvo taip arti viena kitos, kad reikėjo atsižvelgti ne tik į techniką, muzikalumą, originalumą ir kitus vertinimo kriterijus, bet ir į gilesnius dalykus – kokias istorijas pasakoja šokėjos.“

Kitame merginų pusfinalyje japonės Bgirl Ami ir Nyderlandų atstovės Bgirl India dvikova baigėsi Ami naudai, rezultatu 3:2. Priminsime, kad Azijos žaidynėse Ami buvo antra ir vienintelė iš finalinio ketverto dar neturi olimpinių žaidynių kelialapio.

Nors šis turnyras neturi įtakos olimpinių žaidynių atrankoms, tačiau jo finalas klostėsi labai panašiai, kaip prieš savaitę vykusiose Azijos žaidynėse. Čia susikovė tos pačios varžovės – kinietė 671 ir japonė Ami. Priešingai nei žaidynėse, Prancūzijoje teisėjai minimaliu skirtumu pripažino Ami pergalę ir tas 24-erių metų amžiaus sportininkei leido prestižiniu „Red Bull BC One“ nugalėtojos titulu džiaugtis jau antrą kartą. Pirmasis laimėjimas buvo pasiektas net prieš penkerius metus – 2018 m.

Nors Nicka yra įveikusi Ami ne vienoje ankstesnėje dvikovoje, šį kartą mūsų sportininkė, kaip ir praėjusių metų „Red Bull BC One“ čempionė Bgirl India liko pusfinalyje, o tarpusio santykio išsiaiškinti neturėjo galimybės, nes mažasis finalas dėl trečiosios vietos šiame turnyre nėra šokamas.

Bet kuriuo atveju, po turnyro jaunoji Lietuvos breiko šokėja Nicka jautėsi gerai: iki dar vienos jos svajonės išsipildymo – šio prestižinio turnyro pergalės – lieka visai nedaug. Varžybos rengiamos kiekvienai metais, o kitų metų gruodį vyks Brazilijos San Paulo mieste.

Vyrų varžybose – pergalė po 10 metų!

Kad aukščiausio lygio breiko rezultatai svarbiausiuose turnyruose nėra lengvai prognozuojami, „Roland Garros“ įrodė ir vyrų varžybos. Trečią kartą jų nugalėtoju tapo Pietų Korėjos sportininkas Bboy Hong 10, kuris „Red Bull BC One“ debiutavo 2005 m., o pergales šventė 2006 m. ir 2013 m.

Po finalo, kalbėdamas su žiniasklaida, Bboy Hong 10 sakė, kad šiemet, būdamas 38-erių, jis norėjo čia bent pasivaržyti su jaunesniais sportininkais, tad laimėjimas buvo kiek netikėtas. Tuo tarpu teisėjai pripažino, jog būtent Hong 10 originalumas, kūrybiškumas, puikus fizinis pasirengimas ir ištvermė nulėmė korėjiečio pergalę finale prieš kitą tituluotą šokėją Bboy Phil Wizard iš Kanados. Vyrų varžybų pusfinaliuose taip pat šoko Bboy Dany iš Prancūzijos ir Bboy Kastrito iš Meksikos.

Varžybose teisėjavo breiko ir hiphopo legendos Bboy Flea Rock, Bboy Kill ir Bboy Dr. Hill bei Bgirl Movie One ir Bgirl Babyson.

Nuotrauka: organizatoriai (ačiū!)