Lietuvos šokėjų vasaros startai Lenkijoje

Kaimyninės Lenkijos sostinėje Varšuvoje sekmadienį įvyko WDSF pasaulio reitingo varžybos, kuriose gausiai dalyvavo mūsų šalies sportininkai, namo iš šio turnyro parvežantys ir auksą, ir sidabrą, ir bronzą!

Bene daugiausiai Lietuvos porų sekmadienį Varšuvoje pateko į WDSF jaunių II amžiaus grupės standartinių šokių varžybų finalą. Grupės nugalėtojais tapo Tauras Grigaliūnas ir Smiltė Barysaitė (Vilniaus “Šokio technikos akademija” ir Kauno “Tvistas”), bronza pasidabino Karolis Lynikas ir Tėja Misikonytė (Vilniaus “Cafe Latino”), o 4-ąją vietą užėmė Eimantas Vilčinskas ir Kira Volkova (Vilniaus “AJ dance”). Atitinkamai pagal šias galutines vietas mūsų poros ir buvo įvertintos už visus šokius, tik Karolis ir Tėja, šokdami lėtą valsą, dar kiek pakovojo dėl sidabro. Grupėje startavo 13 porų.

WDSF jaunių II Lotynų Amerikos šokių varžybose tarp 17 startavusių porų K. Lynikas ir T. Misikonytė užėmė 2-ąją vietą, o T. Grigaliūnas ir S. Barysaitė – 3-ąją. Karoliui ir Tėjai vėlgi labai nedaug pritrūko iki aukščiausio pakylos laiptelio – su 1-ąją vietą užėmusiais italais L. Giomi ir M. Brunetti jie surinko po 8 balus.

Tuo tarpu sidabru pasipuošė mūsų suaugusieji. WDSF International Open standartinių šokių varžybose Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė (Kauno “Sūkurys” ir Panevėžio “Rumba”) buvo 2-ieji, tokiomis vietomis įvertinti ir už visus penkis finalo šokius, o į priekį praleidę tik Lenkijos čempionus D. Mycką ir M. Freibergą. Šioje grupėje varžybas pradėjo 15 duetų.

Bronzos medaliai iš Varšuvos keliauja ir į Kauną, ir į Vilnių. WDSF Rising stars standartinių šokių programoje 3-oji vieta atiteko Justui Gedgaudui ir Vestai Šeflerytei (Kauno “Sūkurys”), o Valerii Shylo ir Beatričė Rupšlaukytė (Vilniaus “Ratuto”) 3-ąją vietą užėmė jaunimo iki 21 m. Lotynų Amerikos šokių varžybose.

Pastarosios grupės finale šokę Saulenis Česnauskas ir Eliza Abdellaoui (Kauno “Sūkurys”) galutinėje įskaitoje buvo 6-ieji. Standartinių šokių varžybose dalyvavo 10 porų, Lotynų Amerikos šokių – 8. WDSF Rising stars Lotynų Amerikos šokių varžybose šokę S. Česnauskas ir E. Abdellaoui pateko į pusfinalį, kuriame užėmė 11-ąją vietą. Šioje grupėje varžėsi 16 porų.

Jaunimo iki 21 m. amžiaus standartinių šokių varžybose 4-ąją vietą užėmė Orestas Preidys ir Katrina Motiejūnė (Panevėžio “Rumba”), 5-ąją – Aleksandr Kutskij ir Gabrielė Uldukytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių kademija”). Beje, abi mūsų poros šiame finale intensyviai varžėsi tarpusavyje. Grupėje iš viso dalyvavo 9 šokėjų poros.

WDSF jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių varžybose Gustas Beinoras ir Elza Freiberga (Šiaulių “Šypsena”) užėmė 4-ąją vietą, o O. Preidys ir K. Motiejūnė – 6-ąją. A. Kutskij ir G. Uldukytė šoko pusfinalyje ir galutinėje įskaitoje buvo 9 – 10-ieji. Šioje grupėje varžėsi 18 porų.

Taip pat ir WDSF jaunimo Lotynų Amerikos šokių programos finale šokę G. Beinoras ir E. Freiberga užėmė 5-ąją vietą tarp 14 startavusių duetų.

Dvi 4-ąsias vietas Varšuvoje užėmė ir mūsų senjorai, šokantys standartinius šokius. Senjorai II amžiaus grupėje ši vieta atiteko Artūrui Bučinskui ir Audrei Bučinskienei (Vilniaus “DaVi”), senjorai III amžiaus grupėje – Artūrui Grebliauskui ir Beatai Grebliauskienei (Kauno “Sūkurys”). Senjorų varžybose dalyvavo 5 ir 10 porų.

WDSF International Open Lotynų Amerikos šokių varžybose mūsiškių finale nebuvo. Per plauką į šį turą nepatekę V. Shylo ir B. Rupšlaukytė galutinėje įskaitoje užėmė 7-ąją vietą. Grupėje startavo 14 duetų.

Varžybose Varšuvoje teisėjavo vertintojai iš Lietuvos Neringa Untulienė ir Donatas Vėželis.