Pasaulio čempionatas Čekijoje

Čekijos Brno mieste šeštadienio vakarą baigėsi WDSF jaunimo iki 21 m. amžiaus Lotynų Amerikos šokių pasaulio čempionatas. Atvirame čempionate Lietuvai atstovavo keturios poros.

Geriausiai šios amžiaus grupės pasaulio čempionate sekėsi naujam duetui: Eitan Krips ir Neringa Paškevičiūtė (Vilniaus “DaVi”) pateko į planetos pirmenybių pusfinalį ir kartu su Rumunijos bei Lenkijos šokėjais jame pasidalino 9 – 11-ąją vietas. Iki finalo E. Krips ir N. Paškevičiūtei pritrūko septynių teisėjų vertinimo balų – mūsų šokėjai surinko 13, o finalui šį kartą reikėjo 20.

Valerii Šylo ir Beatričė Rupšlaukytė (Vilniaus “Ratuto”) užėmė 31-ąją vietą (duetas surinko 17 teisėjų vertinimo balų aštuntfinalyje). Aivaras Kuoga ir Eliza Abdellaoui (Kauno “Sūkurys”) buvo 41-ieji (6 teisėjų vertinimo balai aštuntfinalyje). Dar vienas naujas ir jaunas mūsų duetas – Saulenis Česnauskas ir Ieva Grybauskaitė (Kauno “Sūkurys”) – šį kartą užėmė 66-ąją vietą.

Kaip ir galima buvo tikėtis, jaunimo iki 21 m. amžiaus Lotynų Amerikos šokių programos pasaulio čempionais tapo Yaroslav Kiselev ir Sofia Filipchuk, atstovaujantys Armėnijai. Planetos sidabru pasipuošė Luigi La Rocca ir Marika Maria Scerra iš Italijos, o bronza – Dumitru Sardari ir Melissa Wederkinck iš Moldovos. Kitas vietas finale išsidalino Vokietijos, Ispanijos ir Čekijos šokėjai. Iš viso šiose varžybose dalyvavo 83 poros.

Teisėjų kolegiją sudarė vertintojai iš Belgijos, Čekijos, Vokietijos, Nyderlandų, Moldovos, Rumunijos, Kinijos, Slovakijos ir Italijos. Lietuvos vertintojų šio čempionato kolegijoje nebuvo.