Pasaulio ir Europos reitingų bei komandinės varžybos Brno

Kasmetinės sportinių šokių varžybos Čekijos Brno mieste “Brno Open 2021” sutraukė ne tik standartinių šokių šokėjus bei gerbėjus, bet tradiciškai čia buvo surengtos WDSF pasaulio reitingų varžybos suaugusiesiems ir jaunimui, o taip pat DSE Europos reitingų varžybos jauniams ir jaunučiams. Kaip jau mums tapo įprasta, Lietuvos šokėjai džiugino!

Europos sportinių šokių asociacijos (DSE) surengtose varžybose Jaunių II amžiaus grupės standartinių šokių programos nugalėtojais tapo Nojus Karka ir Sofia Ptchelintzev (Vilniaus “DaVi”). Finale jiems neprilygo Rusijos, Rumunijos, Estijos, Lenkijos, Moldovos šokėjai. Iš viso grupėje startavo 39 duetai.

Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) surengtose Jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių reitingo varžybose į finalą pateko ir ketvirtąją vietą užėmė Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija – Kauno “Sūkurys”). Jiems teko nusileisti Estijos, Čekijos ir Vokietijos poroms, tačiau rumunai ir slovakai finale buvo aplenkti. Šioje grupėje varžybas pradėjo iš viso 60 porų.

DSE Jaunių II grupės Lotynų Amerikos šokių programoje varžėsi ir į pusfinalį pateko Vėjas Žilinskis ir Goda Česnulevičiūtė (Kauno “Sūkurys” – Kauno “Toro”). Galutinėje įskaitoje šokėjai užėmė devintąją vietą tarp 49 porų.

Suaugusiųjų grupės WDSF “World Open” kategorijos varžybose šoko Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė (Gargždų “Rolina”) bei Simas Seikauskas ir Liucija Norušaitė (Panevėžio “Rumba” – Kauno “Sūkurys”).

Standartinių šokių programoje abi poros pateko į ketvirtfinalį ir atitinkai užėmė 15-ąją (E. Degutis ir U. Bliujūtė) ir 16-18-ąją vietas (S. Seikaukas ir L. Norušaitė). Standartinių šokių programos nugalėtojais tapo varžybų šeimininkai D. Odstričilas ir T. Bohak, o iš viso startavo 86 poros.

Lotynų Amerikos šokių programoje šoko tik E. Degutis ir U. Bliujūtė. Mūsų šokėjai taip pat pateko į ketvirtfinalį ir užėmė 20-ąją vietą. Šios programos nugalėtojais tapo Vokietijai atstovaujantys M. A. Balanas ir K. Mošenskaja, o iš viso dalyvavo 70 duetų.

Brno kiekvienais metais vyksta ir tradicinės miestų kovos, kuriose dalyvauja keturių duetų (po dvi standartinių ir Lotynų Amerikos šokių poras) komandos. Šiemet į šį neformalų, bet smagų renginį atvyko Maskvos, Bratislavos, Štutgarto, Vienos, Kauno ir šeimininkų – Brno – komandos. Kauno miesto komanda užėmė antrąją vietą, nusileisdama tik maskviškiams!

Sveikiname Kauno miesto komandoje šokusius: Simą Seikauską ir Liuciją Norušaitę, Einorą Degutį ir Ugnę Bliujūtę, Aurimą Mešką ir Ainę Rutkauskaitę, Vėją Žilinskį ir Godą Česnulevičiūtę!

Džiaugiamės visais varžybų Brno startais, dėkojame organizatoriams už puikų renginį, dėkojame sirgaliams ir čia dirbusiems Lietuvos teisėjams – Linai Chatkevičiūtei ir Virginijui Visockui.