Pasaulio ir Europos reitingų varžybos Slovakijoje

Kaip ir kiekvienos vasaros pradžioje, taip ir šiemet, Slovakijos Košicės mieste buvo surengtas sportinių šokių turnyras, kurio metu sportininkai varžėsi dėl WDSF pasaulio reitingo taškų bei dėl DSE Europos reitingo taškų.

Lietuvos šokėjai šiose varžybose tapo ir nugalėtojais, ir prizininkais, ir finalininkais!

WDSF jaunimo amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių varžybose nugalėjo Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Kauno “Sūkurys”). Už visus finalo šokius mūsų sportininkai buvo įvertinti pirmosiomis vietomis.

Per plauką nuo finalo (pritrūko trijų balų) šioje kategorijoje liko Aivaras Kuoga ir Eliza Abdellaoui (Kauno “Sūkurys”). Šokėjai galutinėje įskaitoje užėmė 7-ąją vietą. Iš viso grupėje startavo 37 poros.

Suaugusieji Slovakijoje varžėsi WDSF International Open kategorijos turnyre. 2-ąją vietą čia iškovojo Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė (Kauno “Sūkurys” ir Panevėžio “Rumba”). Laimėję tango ir kvikstepą, jie tik vienu tašku finale nenugalėjo Ukrainos šokėjų E. Williamson ir V. Myshko. Grupėje varžybas pradėjo 33 poros.

WDSF jaunimo standartinių šokių varžybose dalyvavo 30 duetų. 4-ąją vietą finale užėmė Matas Vitkevičius ir Laura Plikūnaitė (Panevėžio “Rumba”), o 6-ąją – Orestas Preidys ir Katrina Motiejūnė (Panevėžio “Rumba”). Taip pat per žingsnį nuo finalo šioje grupėje liko Gvidas Čepaitis ir Armantė Žagelytė (Kauno “Rolo”), kuriuos nuo paskutinio turo teskyrė 4 balai.

Jaunesni šokėjai Košicėje dalyvavo Europos sportinių šokių asociacijos (DSE) reitingo varžybose. Labai gerai čia pasirodė Eimantas Vilčinskas ir Kira Volkova (Vilniaus “AJ Dance”), kurie jaunių I standartinių šokių varžybose buvo 2-i tarp 16 porų. E. Vilčinsko ir K. Volkovos lėtas valsas ir kvikstepas buvo įvertinti pirmosiomis vietomis.

Varžybose Košicėje teisėjavo vertintojas iš Lietuvos Remigijus Suslavičius.