Pasaulio reitingo varžybos Antverpene

Abi savaitgalio dienas Belgijos Antverpeno mieste vyko WDSF pasaulio reitingo varžybos “Antwerp Diamond Cup 2024”. Tradicinis metų pradžios turnyras pritraukė ir daug porų iš Lietuvos, o jos puikiai pasirodė tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių varžybose.

Suaugusieji šokėjai Belgijoje šoko WDSF World Open kategorijos varžybose.

Standartinių šokių programos nugalėtojais čia tapo Marco Bodini ir Kristina Charitonovaitė (Šiaulių “Šypsena” ir Vilniaus “Ratuto”). 4-ąją vietą finale užėmė Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė (Kauno “Sūkurys” ir Panevėžio “Rumba”).

Surinkę 183,550 balo, Marco ir Kristina su dideliu atotrūkiu laimėjo visus penkis šokius. Tuo tarpu Simonui ir Liucijai iki bronzos medalio pritrūko vos 0,350 balo: prieš varžovus iš Italijos jie laimėjo Vienos valsą ir kvikstepą, tačiau su 165,700 balo mūsų sportininkai buvo ketvirti.

Standartinių šokių varžybų pusfinalyje šoko ir 11-ąją vietą galutinėje įskaitoje užėmė Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija), ketvirtfinalyje 14-ieji buvo Laurynas Makarovas ir Gabija Damašiūtė (Vilniaus “Juventos” ir Kauno “Danza M”), 18-20 – ąją vietą užėmė Pijus Palskys ir Anna Berzina (Panevėžio “Rumba” ir Kauno “Sūkurys”). Iš viso šioje grupėje startavo 67 poros.

Suaugusiųjų WDSF World Open Lotynų Amerikos šokių varžybose 11-ąją vietą tarp 52 dalyvavusių duetų Antverpene užėmė Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė (Gargždų “Rolina” ir Kauno “Sūkurys”).

Medaliais Belgijoje puošėsi ir Lietuvos jaunimas.

Šios amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių varžybų nugalėtojais tapo naujas duetas – Karolis Čeburnis ir Smiltė Kozlovskytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), o 2-oji vieta atiteko Kristupui Mlinskui ir Liepai Rudnickaitei (Klaipėdos “DS dance” ir Kauno “Sūkurys”). Intensyviausia kova šiame jaunimo finale ir vyko tarp Lietuvos porų: Karolis ir Smiltė laimėjo sambą, čia čia čia ir pasodoblį, o Kristupas ir Liepa – rumbą ir džaivą. Jaunimo varžybose dalyvavo 21 duetas.

K. Čeburnis ir S. Kozlovskytė taip pat užėmė 1-ąją vietą tarp 27 porų WDSF Rising Stars grupės varžybose, kur visi jų šokiai buvo įvertinti pirmosiomis vietomis.

Standartinių šokių WDSF Rising Stars varžybų nugalėtojais taip pat tapo mūsiškiai – Edvardas Mašaro ir Gabija Lapševičiūtė (Vilniaus “Spindulys”). Visi Edvardo ir Gabijos šokiai finale buvo įvertinti pirmosiomis vietomis. Šios grupės bronza atiteko P. Palskiui ir A. Berzinai – jiems taip pat teisėjai skyrė visas trečiąsias vietas už visus programos šokius. Grupės pusfinalyje 11-ąją vietą tarp 47 dalyvavusių duetų užėmė Gvidas Čepaitis ir Armantė Žagelytė (Kauno “Rolo”).

Jaunimo standartinių šokių varžybų finale vėlgi šoko du duetai iš Lietuvos. Abi programas šokantys K. Mlinskas ir L. Rudnickaitė dar vieną kartą pasipuošė sidabru, o Rytis Ašeriškis ir Izabelė Žymančiūtė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija) užėmė 4-ąją vietą. Atitinkamai pagal galutinės įskaitos vietas buvo įvertintas ir kiekvienos mūsų poros kiekvienas šokis.

Varžybų pusfinalyje 8-ąją poziciją užėmė G. Čepaitis ir A. Žagelytė, o 10-11 – ąją – Orestas Preidys ir Katrina Motiejūnė (Pabevėžio “Rumba”). Grupėje iš viso startavo 18 duetų.

Nuo jaunimo neatsiliko ir mūsų senjorai. Standartinių šokių senjorų II grupės varžybose nugalėjo Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė Rimkienė (Kauno “Kaspinas”). Pergalę šį kartą jiems nulėmė svinginiai šokiai – abu valsai ir fokstrotas. Tuo tarpu senjorai II grupės Lotynų Amerikos šokių varžybose dalyvavę Jung Lichtenberger ir Jovita Gudelytė Lichtenberger (Vilniaus “Judesys”) šoko pusfinalyje ir buvo 8-ti. Senjorų II grupių varžybose atitinkamai dalyvavo 41 ir 13 porų.

Varžybose Belgijoje dirbo vertintoja iš Lietuvos Dalia Vaikšnorienė.