Šių metų “Rudens taurė”: WDSF, DSE ir Lietuvos reitingai

Dvi savaitgalio dienas Kaune vyko tradicinės – jau 29-osios – sportinių šokių varžybos “Rudens taurė 2023”. Šokėjai čia dayvavo WDSF pasaulio reitingo, DSE Europos reitingo ir Lietuvos reitingo varžybose. Sveikiname WDSF ir DSE reitingų turnyrų finalininkus – mūsų sportininkus!

Tarp WDSF pasaulio reitingo grupių sportininkų geriausiai sekėsi jaunimo iki 21 m. amžiaus standartinių šokių Lietuvos šokėjams. Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija) čia užėmė 1-ąją vietą.

WDSF jaunimo amžiaus standarto grupėje 2-ieji buvo Kipras Burneikis ir Patricija Kairytė (Kauno “Tvistas”), 4-ąją vietą užėmė Adomas Abugelis ir Viltė Zuzevičiūtė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija), 5-ąją – Orestas Preidys ir Katrina Motiejūnė (Panevėžio “Rumba”).

Šios grupės pusfinalyje Lietuvos šokėjai vietas išsidalino taip: 7-ieji – Gvidas Čepaitis ir Armantė Žagelytė (Kauno “Rolo”), 9-ieji – Vakaris Pilka ir Saulė Endriukaitytė (Vilniaus “Cafe Latino”), 10-ieji – Jovaras Viršilas ir Margarita Kibeikaitė (Vilniaus “Spindulys”), 11-ieji – Mindaugas Tomas Gylys ir Luka Jankauskaitė (Vilniaus “Spindulys”), 12-ieji – Gustas Švagždys ir Luiza Aarflot (Kauno “Sūkurys”).

Tuo tarpu Lotynų Amerikos šokių varžybose jaunimo iki 21 m. amžiaus grupėje 2-ieji buvo Karolis Čeburnis ir Lauryta Abramovaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), o K. Burneikis ir P. Kairytė užėmė 3-ąją vietą.

Grupės pusfinalyje 7-oji vieta atiteko Danieliui Zaborovskiui ir Justei Bubulytei (Vilniaus “Šokių rojus”), 8-oji – Džiugui Ramanauskui ir Urtei Maročkaitei (Kauno Editos Daniūtės šokių studija).

Jaunimo grupės Lotynų finale K. Čeburnis ir L. Abramovaitė buvo 3-ti, Vakaris Bilčius ir Melani Bartosevič (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) – 4-ti, K. Burneikis ir P. Kairytė – 5-ti, Vadym Hrytskevych ir Elinga Arnašiūtė (Klaipėdos “Žingsnis”) – 6-ti.

Grupės pusfinalyje D. Zaborovskis ir J. Bubulytė užėmė 12-ąją vietą.

Jaunimo amžiaus grupėse atitinkamai startavo 4, 12, 9 ir 15 porų.

Suaugusių Lotynų Amerikos šokių atlikėjams “Rudens taurėje” šiais metais buvo surengtos WDSF International Open kategorijos varžybos. Jose startavo 15 porų. Į finalą pateko ir 6-ąją vietą jame užėmė Aleksandr Katalov ir Ieva Matulevičiūtė (Kauno “Dance 4 Fun” ir Kauno “Žiburys”).

Pasaulio reitingo senjorų amžiaus grupių varžybose Lietuvos šokėjams taip pat atiteko prizinės ir finalinės vietos.

Senjorai I standartinių šokių grupėje Rolandas Lydekaitis ir Viktorija Lėgaudaitė Lydekaitienė (Kauno “Sūkurys”) užėmė 2-ąją vietą, o Evaldas Makrickas ir Jekaterina Makrickienė (Kauno “Danza M”) buvo 4-ti.

Senjorai III standartinių šokių grupėje Artūras Grebliauskas ir Beata Grebliauskienė (Kauno “Sūkurys”) iškovojo 4-ąją poziciją, o Nikolajus Urbanovič ir Natalija Tuchto (Vilniaus “Vijūnas”) – 6-ąją. Šios grupės pusfinalyje 8-oji vieta atiteko Raimundui Mickūnui ir Audronei Mickūnienei (Vilniaus “Ratuto”).

Senjorų grupėse varžėsi 4 ir 8 poros.

Europos sportinių šokių asociacijos (DSE) reitingo dalyvavo Kaune varžėsi jaunučiai, jauniai I ir jauniai II.

Jaunių II standartinių šokių finale šoko trys mūsų poros. Nugalėtojais tapo Matas Puplevičius ir Gabija Vilčiauskaitė (Kauno “Dance Innovation Team”). Mykolas Inta ir Fausta Rupšytė (Klaipėdos “Žuvėdra”) buvo 3-ojoje vietoje, Ignas Ratkevičius ir Liveta Spaustinaitytė (Šiaulių “Šypsena”) – 6-ojoje. Grupėje varžėsi 16 porų.

Jaunių II Lotynų Amerikos šokių varžybose nugalėjo I. Ratkevičius ir L. Spaustinaitytė. M. Inta ir F. Rupšytė buvo 2-ti, Edgar Jasiulevič ir Juna Garas (Vilniaus “AJ dance”) – 4-ti. Grupėje startavo taip pat 16 duetų.

Jaunių I standartinių šokių finale Eimantas Vilčinskas ir Kira Volkova (Vilniaus “AJ dance”) užėmė 3-ąją vietą, Rytis Oželis ir Smiltė Žilinskė (Kauno “Sūkurys”) – 5-ąją, Lukas Alekna ir Emilija Marcinkevičiūtė (Kauno “Tvistas”) – 6-ąją. Amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių varžybose R. Oželis ir S. Žilinskė bei L. Alekna ir E. Marcinkevičiūtė atitinkamai užėmė 4-ąją ir 5-ąją vietas.

Jaunių I grupės šį kartą nebuvo gausios – jose varžėsi 6 ir 5 poros.

DSE jaunučių standartinių šokių programos finale šoko Martynas Karmonas ir Liudvika Rėksnytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) – 4-oji vieta, Valdas Vaišvyla ir Tėja Žilinskytė (Šiaulių “Tandem”) – 5-oji vieta, Adrijus Dabašinskas ir Eva Jundulaitė (Klaipėdos “Žingsnis”) – 6-oji vieta.

Lotynų Amerikos šokių finalo vietas jaunučiai išsidalino taip: Rojus Strolia ir Mėta Misikonytė (Vilniaus “AJ dance”) – 3-ieji, M. Karmonas ir L. Rėksnytė – 4-ieji, V. Vaišvyla ir T. Žilinskytė – 5-ieji.

Jaunučių grupėse šoko 10 ir 9 poros.

Sportinių šokių varžybas “Rudens taurė 2023” organizavo klubas “Žiburys”, vadovaujamas Liudmilos ir Vytauto Bankauskų, o taip pat pasaulio, Europos ir Lietuvos sportinių šokių federacijos. Jose taip pat teisėjavo nemažai mūsų šalies teisėjų: Lilija Bernatavičienė, Rolandas Burneikis, Lina Chatkevičiūtė, Giedrius Januškevičius, Martynas Kūra, Asta Maigienė, Jūratė Norvaišienė, Neringa Untulienė, Žanas Untulis, Aušrelė Visockienė.

Nuotrauka: http://www.KirklysEvent.com (visos varžybų nuotraukos!!!)