Paskelbti Europos čempionato Vilniuje teisėjai

Jau nuo ketvirtadienio Lietuvoje renkasi geriausi Europos šokėjai – šeštadienį sostinėje vyks standartinių šokių senojo žemyno čempionatas. Tuo tarpu, kas šiame turnyre vertins sportininkus, buvo laikoma paslaptyje iki paskutinės akimirkos ir atskleista tik šį rytą.

„Mūsų sporto šaka vertinama specialistų – negalime suskaičiuoti nei įmestų taškų, nei nušokto atstumo. Todėl yra labai svarbu, kad būtų skiriami nepriklausomi, aukštos kvalifikacijos vertintojai, turintys didelę patirtį ir autoritetą. Pasaulio sportinių šokių federacija nuolat tobulina teisėjavimo sistemą ir ieško sprendimų, kaip šokio vertinimą padaryti kuo objektyvesnį. Tarp daugelio priemonių – tokių, kaip didelis teisėjų skaičius, nustatyti aiškūs, konkretūs kriterijai, teisėjų egzaminavimas ir kitų – yra nutarta iki pat varžybų momento neatskleisti vertintojų pavardžių.“ – kalbėjo Lietuvos sportinių šokių federacijos generalinė sekretorė Diana Gornatkevičienė.

Penktadienio rytą paskelbtame sąraše – 12 pavardžių. Teisėjai atvyks iš Lenkijos, Vokietijos, Čekijos, Latvijos, Italijos, Švedijos, Rumunijos, Prancūzijos, Slovėnijos, Norvegijos ir Ispanijos. Komisijoje dirbs vertintoja iš Lietuvos Dalia Vaikšnorienė. Varžybų vyriausiuoju vertintoju paskirtas pasaulio sportinių šokių federacijos viceprezidentas sportui Nenad Jeftič iš Serbijos.

Standartinių šokių čempionate kiekviename ture bus šokami penki šokiai – lėtas valsas, tango, Vienos valsas, fokstrotas ir kvikstepas. Atrankiniuose turuose teisėjai lygins poras vieną su kita ir taip išrinks ketvirtfinalio dalyvius. Nuo ketvirtfinalio poros nebus lyginamos tarpusavyje, o pasitelkiant AJS 3.0 teisėjavimo sistemą, šokėjai bus tarsi lyginami su absoliučiai idealiu variantu ir jiems skiriamas balas skalėje nuo 1 iki 10. Iki finalo balai nebus atskleidžiami.

Finale vertinimas bus atviras – po kiekvieno šokio teisėjų skirti balai bus rodomi ekrane ir juos matys, tiek finalo dalyviai, tiek arenoje susirinkę žiūrovai. Patys vertintojai kolegų skirtų balų nematys viso finalo metu.

Šokėjai bus vertinami pagal keturis kriterijus – techniką, muzikalumą, partnerystės įgūdžius bei choreografiją ir prezentaciją.

„Dešimtukai pasitaiko itin retai – net ir paties aukščiausio lygio varžybose…“ – pasakodama apie vertinimo sistemą sakė D. Gornatkevičienė, bet kartu ir intrigavo, kad galbūt šį kartą Vilniuje bus galima išvysti ir aukščiausius vertinimus?

Standartinių šokių Europos čempionatas vyks „Avia Solutions group“ arenoje Vilniuje, gruodžio 2 d. Nuo 19.00 val. prasidės finaliniai čempionato turai, planetos reitingo Lotynų Amerikos šokių varžybos, parodomoji programa, kurioje – ir pasaulio bei Europos breiko čempionė Dominika Banevič – Bgirl Nicka, ir pasaulio hiphopo čempionas Edgaras Kerpė. Prie Europos čempionato organizavimo prisideda Nacionalinė sporto agentūra. Informacinis partneris – LRT.

Nuotrauka: http://www.KirklysEvent.com (visos Europos čempionato nuotraukos!)