Pirmoji GOC2022 diena: Lietuvos šokėjai – finaluose!

Rugpjūčio 9 d. prasidėjusiame Atvirajame Vokietijos čempionate startavo pirmosios mūsų šalies poros, kurios pademonstravo gerą šokį, pasiruošimą ir užėmė aukštas vietas.

WDSF jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių varžybose startavo net dvylika Lietuvos duetų. Į grupės finalą pateko ir 4-ąją vietą jame iškovojo Edvardas Mašaro ir Gabija Lapševičiūtė (Vilniaus “Spindulys”). Mūsų šokėjai į priekį praleido tik tris poras iš Rumunijos, o finale aplenkė Kazachstano ir Azerbaidžano atstovus. Visi E. Mašaro ir G. Lapševičiūtės šokiai buvo įvertinti ketvirtosiomis vietomis.

Jaunimo amžiaus grupės standartinių šokių programos pusfinalyje varžėsi ir 10 – 11-ąją vietas su Latvijos šokėjais jame pasidalino Raigardas Gedvilas ir Patricija Vičiūtė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”).

Grupės ketvirtfinalyje šoko Nojus Karka ir Sofia Ptchelintzev iš Vilniaus “DaVi” (18 – 19-oji vieta), Pijus Palskys ir Ugnė Makarskaitė iš Panevėžio “Rumbos” – Kauno “Sūkurio” (20-ji vieta), Arnas Endriulaitis ir Anastasija Pavšukova iš Kauno “Kaspino” (22-oji vieta).

Grupėje iš viso varžėsi 90 porų, o aukso medaliais džiaugėsi Constantin Clit Serban ir Aurora Gioncada.

Ne mažiau gerai už jaunimą pasirodė mūsų poros, kurios dalyvavo WDSF jaunių II amžiaus grupės 10 šokių programos varžybose. Čia 5-ąją vietą finale iškovojo Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė (Vilniaus “DaVi”). Finale duetas buvo įvertintas visomis trečiosiomis vietomis už Lotynų Amerikos šokius ir visomis šeštosiomis vietomis už standartinius šokius bei, surinkęs vienodą balų skaičių su izraeliečiais (po 45), tik dėl papildomų kriterijų nepakilo į ketvirtąją vietą.

Jaunių II amžiaus grupės 10 šokių varžybų pusfinalyje Štutgarte varžėsi bei galutinėje įskaitoje 9-ąją vietą šiais metais užėmė Lukas Jasinevičius ir Meida Kybartaitė (Vilniaus “Šokio technikos akademija”), o 10 – 11-ąją vietas su Moldovos sportininkais pasidalino Radvilas Sakalauskas ir Ema Kniubaitė (Vilniaus “Ratuto” – Kauno “Kaspinas”).

Grupės ketvirtfinalyje 29 – 30-ąją vietas užėmė Aleksandr Kutskij ir Urtė Pabrėžaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”).

Šioje grupėje iš viso startavo 62 poros. Auksas atiteko sportininkams iš Latvijos Richards Krivins ir Marijai Golubevai.

Įdomiai susiklostė WDSF senjorų I amžiaus grupės standartinių šokių varžybos. Finale čia šoko tik penkios poros, o dar keturi duetai pusfinalyje pasidalino 6 – 9-ąsias vietas. Tarp šių duetų – ir mūsų šokėjai Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė (Kauno “Kaspinas”). Pusfinalyje surinkę 19 teisėjų vertinimo balų, jie galutinėje įskaitoje išsirikiavo kartu su Italijos, Vokietijos ir Latvijos sportininkais.

Iš viso senjorų I grupės varžybose startavo 62 poros. Nugalėtojų titulu varžybose džiaugėsi italai Manuel Guidotti ir Silvia Mariotti.

WDSF Jaunių I grupės 10 šokių programos varžybose šoko dvi Lietuvos poros ir abi užėmė vietas ketvirtfinalyje. Tauras Grigaliūnas ir Emilija Lazauskaitė (Vilniaus “Spindulys”) buvo 14-ti, o Arianas Eismontas ir Emilija Chmeliova (Klaipėdos “Tendance”) – 23 – 24-ti. Grupėje iš viso šoko 45 poros, o laimėtojais tapo latviai Jegors Prokins ir Polina Karimova.

Antradienio vakarą Štutgarte įvyko ir ilgai lauktos profesionalų Lotynų Amerikos šokių WDSF Super Grand Prix kategorijos varžybos. Čia aukso medalius iškovojo grupės debiutantai, iš mėgėjų sporto ką tik profesionalų keliu pasukę Vengrijos atstovai Andrea Silvestri ir Martina Varadi. Tarp 19 pasirodžiusių porų žiūrovai šiemet neišvydo grupės lyderių Gabriele Goffredo ir Annos Matus.

Kartu su šokėjais antradienį darbą Vokietijos Atvirajame čempionate pradėjo ir Lietuvos vertintojos. Neringa Untulienė vakar teisėjavo senjorai I varžyboms, o Edita Gozzoli – senjorai IV.

Trečiadienį šokių kovos Štutgarte vėl tęsis, o viską, kas vyksta ant parketo, organizatoriai kviečia stebėti tiesiogiai internete: WWW.SPORTDEUTCHLAND.TV/GOC