Antroji GOC2022 diena: pirmieji medaliai!

Visą trečiadienį Štutgarte tęsėsi šokių kovos, kurios vakare padovanojo pirmuosius Atvirojo Vokietijos čempionato medalius Lietuvos sportininkams.

Šių metų pirmuosius medalius Štutgarte iškovojo Karolis Burneikis ir Diana Epeykina (Kauno “Tvistas”). Šokėjai pasipuošė sidabru GOC standartinių šokių Rising stars grupės varžybose. Vos vienas šokis skyrė K. Burneikį ir D. Epeykiną nuo aukso – finale jų tango ir Vienos valsas buvo įvertinti pirmomis vietomis, o lėtas valsas, fokstrotas ir kvikstepas – antromis.

Šios grupės ketvirtfinalyje 19-ąją vietą užėmė Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija – Kauno “Sūkurys”). Iš viso standartinių šokių Rising stars grupėje startavo 119 porų. Auksu džiaugėsi Rumunijos sportininkai Radu Besleaga ir Anna Daria Pentiuc.

Dar vienas medalis – bronzos – vakar Štutgarte atiteko jauniesiems Lietuvos šokėjams: Nojui Vaškiui ir Auksei Stuopelytei (Klaipėdos “Žingsnis”). Duetas iškovojo 3-ąją vietą GOC jaunučių II amžiaus grupės 8 šokių varžybose. Stabiliai sušokę abi programas, tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių, N. Vaškys ir A. Stuopelytė įsitvirtino trečiojoje pozicijoje.

Grupės pusfinalyje 8 – 9-ąją vietas su šokėjais iš Ukrainos pasidalino Girius Ramašauskas ir Augustė Šliažaitė (Vilniaus “AJ dance”). Iš viso jaunučių varžybose dalyvavo 38 duetai, o nugalėtojais ir vėl tapo Rumunijos sportininkai – Mircea Andrei Dumitru ir Alexandra Vasile.

WDSF grupių varžybose vakar geriausiai sekėsi Neidui Lenkaičiui ir Izabelei Žymančiūtei (Kauno “Kaspinas”). WDSF jaunių II amžiaus grupės standartinių šokių varžybose duetas iškovojo 5-ąją vietą finale, o mūsų sportininkų lėtas valsas buvo įvertintas antrąja, fokstrotas – trečiąja vietomis (iš viso pora finale surinko 20 balų).

Šios grupės pusfinalyje 10-ąją vietą užėmė Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė (Vilniaus “DaVi”). Ketvirtfinalyje varžęsi Matas Puplevičius ir Gabija Vilčiauskaitė (Kauno “Dance Innovation Team”) bei Aleksandr Kutskij ir Urtė Pabrėžaitė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) atitinkamai užėmė 15-ąją ir 18-ąją vietas. Jaunių II standartinių šokių grupėje iš viso dalyvavo 78 šokėjų poros, o nugalėtojais tapo Latvijos šokėjai Richards Krivins ir Marija Golubeva.

Trečiadienį ne taip sėkmingai susiklostė varžybos jaunimo amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių šokėjams. Iš vienuolikos startavusių Lietuvos porų nei vienam duetui nepavyko patekti į varžybų ketvirtfinalį.

Vakar toliau darbą tęsė ir Lietuvos teisėjai. Edita Gozzoli vertino Rising stars šokėjus, Neringa Untulienė – senjorai II sportininkus.

Ketvirtadienį Štutgarte varžybas pradės suaugusiųjų standartinių šokių atlikėjai, lauksime profesionalų standartinių šokių varžybų rezultatų, o taip pat startuos jaunučiai, jauniai ir jaunimas iki 21 m.

Tiesiogines varžybų transliacijas kviečiame stebėti internete: WWW.SPORTDEUTCHLAND.TV